PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Idą zmiany. Eksperci o powyborczych roszadach kadrowych w państwowych spółkach

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne i zapewne będzie rządzić przez najbliższe cztery lata samodzielnie. A to oznacza pojawienie się nowych osób nie tylko na stanowiskach ministerialnych, ale także w spółkach Skarbu Państwa oraz innych instytucji centralnych.

Idą zmiany. Eksperci o powyborczych roszadach kadrowych w państwowych spółkach
- Oczywiście można od razu ukrócić dywagacje, mówiąc, że będą robić to, co każe im premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński, ale mimo to jest to wróżenie z fusów i nie ma sensu niepotrzebnie nikogo straszyć - mówi Cezary Szymanek. Fot. shutterstock
REKLAMA

Cezary Szymanek, redaktor naczelny "Bloomberg Businessweek Polska", który był gościem "Pulsu gospodarki" nie chciał spekulować na razie w sprawie personaliów, choć - jak dodawał - te będą bardzo istotne.

Podkreślał, że PiS był przez osiem lat w opozycji. - A to oznacza, że właściwie nie wiemy kto kandyduje na stanowiska w instytucjach gospodarczych oraz co oni mają w głowach i jakie mają do tego przygotowanie - mówi ekspert.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Oczywiście można od razu ukrócić dywagacje, mówiąc, że będą robić to, co każe im premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński, ale mimo to jest to wróżenie z fusów i nie ma sensu niepotrzebnie nikogo straszyć - mówi Cezary Szymanek.

Kultura korporacyjna spółek Skarbu Państwa

Z kolei dr Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC, odnosząc się do potencjalnych zmian w spółkach Skarbu Państwa, mówił, że problemem może być to, że dotychczas żadna formacja polityczna nie wypracowała dotychczas tego, co nazywa się kulturą korporacyjną w spółkach Skarbu Państwa.

- Dlatego przestrzegałbym, czy obawiał się tego, że realnym zagrożeniem do wykorzystania funduszy unijnych będzie potencjalna czystka kadrowa. Niby słyszeliśmy, że rewanżyzmu nie będzie, ale swoi ludzie muszą być na swoim stanowisku - mówi ekspert.

Podkreśla, że jeśli uświadomimy sobie, że ci nowi ludzie będą musieli się uczyć i poznać mechanizmy rządzące tymi wydającymi pieniądze instytucjami, to zagrożenie, że w tym czasie pieniądze mogą być wydawane z mniejszą efektywnością i przyhamuje cały proces inwestycyjny, jest realne.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Idą zmiany. Eksperci o powyborczych roszadach kadrowych w państwowych spółkach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA