Idą zmiany. Eksperci o powyborczych roszadach kadrowych w państwowych spółkach

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne i zapewne będzie rządzić przez najbliższe cztery lata samodzielnie. A to oznacza pojawienie się nowych osób nie tylko na stanowiskach ministerialnych, ale także w spółkach Skarbu Państwa oraz innych instytucji centralnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Idą zmiany. Eksperci o powyborczych roszadach kadrowych w państwowych spółkach

PODZIEL SIĘ


Autor: PolskieRadio.pl

27 paź 2015 11:18


Cezary Szymanek, redaktor naczelny "Bloomberg Businessweek Polska", który był gościem "Pulsu gospodarki" nie chciał spekulować na razie w sprawie personaliów, choć - jak dodawał - te będą bardzo istotne.

Podkreślał, że PiS był przez osiem lat w opozycji. - A to oznacza, że właściwie nie wiemy kto kandyduje na stanowiska w instytucjach gospodarczych oraz co oni mają w głowach i jakie mają do tego przygotowanie - mówi ekspert.

- Oczywiście można od razu ukrócić dywagacje, mówiąc, że będą robić to, co każe im premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński, ale mimo to jest to wróżenie z fusów i nie ma sensu niepotrzebnie nikogo straszyć - mówi Cezary Szymanek.

Kultura korporacyjna spółek Skarbu Państwa

Z kolei dr Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC, odnosząc się do potencjalnych zmian w spółkach Skarbu Państwa, mówił, że problemem może być to, że dotychczas żadna formacja polityczna nie wypracowała dotychczas tego, co nazywa się kulturą korporacyjną w spółkach Skarbu Państwa.

- Dlatego przestrzegałbym, czy obawiał się tego, że realnym zagrożeniem do wykorzystania funduszy unijnych będzie potencjalna czystka kadrowa. Niby słyszeliśmy, że rewanżyzmu nie będzie, ale swoi ludzie muszą być na swoim stanowisku - mówi ekspert.

Podkreśla, że jeśli uświadomimy sobie, że ci nowi ludzie będą musieli się uczyć i poznać mechanizmy rządzące tymi wydającymi pieniądze instytucjami, to zagrożenie, że w tym czasie pieniądze mogą być wydawane z mniejszą efektywnością i przyhamuje cały proces inwestycyjny, jest realne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.