PARTNERZY PORTALU

Hybryda zostanie z nami na dobre i na złe. Znani menedżerowie o szansach i zagrożeniach

W minionym roku nowe modele pracy były jednym z głównym tematów, jakim żył HR. Model przewodni? Hybryda. Jak będzie organizowana? Jak firmy rozwiążą wyzwanie związane z kosztami pracy? Jak będą monitorować efektywność pracowników w zdalnym czy hybrydowym modelu? M.in. te pytania zadaliśmy prezesom czy dyrektorom HR w wiodących firmach na polskim rynku pracy. Oto, co o nowych modelach pracy sądzą m.in. Aneta Andruszkiewicz, dyrektor HR w Unibep, Justyna Duszyńska, CEO Httpool czy Stanisław Ból dyrektor personalny ArcelorMittal Poland.

Aneta Andruszkiewicz, dyrektor HR w Unibep

Kolejny rok zbieramy doświadczenia w pracy w modelu hybrydowym. Zarówno po obu stronach - pracowników, jak i pracodawców - są jej zwolennicy, jak i przeciwnicy. Wszystko bowiem zależy od rodzaju i charakteru pracy, jaką wykonujemy, a także jakimi możliwościami warunków pracy w domu dysponują pracownicy oraz ich osobistymi preferencjami.

Branża budowlana jest branżą bardzo konserwatywną w tym przedmiocie, ponieważ istotnie zastosowanie pracy zdalnej na placu budowy dla pracowników nadzorujących proces budowlany trudno sobie wyobrazić, co nie oznacza, że już dla pracowników działów wsparcia w budownictwie takiego modelu pracy nie można wdrożyć.

Jednak zarówno z obserwacji rynku pracy, jak i przeprowadzanych badań wynika jasno, że łączenie pracy w biurze z pracą w domu to przyszłość, ponieważ z jednej strony przynosi korzyści finansowe dla pracodawców, z drugiej strony umożliwia pracownikom bardziej elastyczny czas pracy i oszczędność czasu na dojazdy, a jednocześnie pozwala zachować bezpośredni kontakt i relacje pracowników i menagerów.

REKLAMA

   

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Hybryda zostanie z nami na dobre i na złe. Znani menedżerowie o szansach i zagrożeniach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA