HR, rynek pracy, MRPiPS: Kalendarium wydarzeń (22-26 luty)

• W poniedziałek (22 lutego) w życie wchodzą przepisy dotyczące zawierania umów terminowych.
• W tym tygodniu w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie ustawy o zmianie ustawy o związkach zawodowych.
• Ten tydzień upłynie również pod znakiem podsumowań 100 dni rządu Beaty Szydło.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

HR, rynek pracy, MRPiPS: Kalendarium wydarzeń (22-26 luty)

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

22 lut 2016 11:01


Ostatni tydzień lutego rozpoczyna się od wejścia w życie zmian w Kodeksie pracy, dotyczących zawierania umów terminowych. Od poniedziałku (22 lutego), umowy o pracę na czas określony będą mogły być zawierane z pracownikami co do zasady na okres do 33 miesięcy (plus maksymalnie 3-miesiące zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas próbny). Po upływie tego czasu umowy między tym samym pracodawcą i pracownikiem będą mogły być zawierane tylko na czas nieokreślony. Zmienią się również zasady dotyczące okresów wypowiedzeń. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.We wtorek (23 lutego) będziemy obchodzić dzień bez łapówki. Dowiemy się również, jak wyglądała sytuacja na rynku pracy w czwartym kwartale 2015 r., ponieważ wówczas taką informację poda Główny Urząd Statystyczny. Tego samego dnia o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie Rady Rynku Pracy, w którym udział weźmie Stanisław Szwed, wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej.

Natomiast na środę (24 lutego) zaplanowano w Sejmie pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o związkach zawodowych, a także pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Przypomnijmy, zmian w ustawie o związkach zawodowych domaga się Nowoczesna, o czym pisaliśmy tutaj: Petru uderza w związki zawodowe.

W czwartek (25 lutego) odbędzie się spotkanie zespołu Rady Dialogu Społecznego ds. zamówień publicznych, podczas którego odbędzie się dyskusja o oczekiwaniach i wyzwaniach stawianych nowemu prawu zamówień publicznych w odniesieniu do sektora zdrowotnego. Przewodniczącym spotkania będzie Marek Kowalski z Konfederacji Lewiatan.

Na piątek (25 lutego) fizjoterapeuci zapowiadają przed Sejmem manifestację "w obronie" ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Reguluje ona m.in. kwestie wykonywania tego zawodu, kształcenia, działania samorządu zawodowego oraz odpowiedzialności zawodowej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.