Homoseksualiści zwolnili szefa Mozilli?

Brendan Eich, szef Mozilli jest przeciwnikiem zawierania małżeństw osób tych samej płci. Nie spodobało się to nie tylko użytkownikom Firefoxa, którzy wyrazili swój głośny sprzeciw w mediach społecznościowych, ale i samym pracownikom. Podobno w ostatnim czasie z firmy odeszło trzech członków zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Homoseksualiści zwolnili szefa Mozilli?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 kwi 2014 11:14


W związku z dużą rozbieżnością poglądów, Brendan Eich uznał, że w zaistniałej sytuacji nie może się wcielać w rolę lidera firmy (został nim niedawno, bo 24. marca) i zdecydował się na odejście - podaje "BBC News".

Prezes i współzałożyciel Mozilli, już w 2008 r. wydał tysiąc dolarów na wsparcie kampanii, która miała na celu wprowadzenie poprawki do stanowej konstytuji, zakazującej małżeństw homoseksualnych w Kalifornii.

Informację o rezygnacji Brendana Eicha jako pierwsza przekazała Mitchell Baker - jedna z członkiń zarządu: "Ludzie czują się skrzywdzeni i są źli, ale mają rację: to dlatego, że nie byliśmy szczerzy sami ze sobą. Nie działaliśmy tak, jakby od Mozilli oczekiwano. Nie reagowaliśmy odpowiednio szybko na uruchomioną kontrowersję. Przepraszamy. Musimy się poprawić".

Choć sama firma nie potwierdza, jakoby odejście trzech członków zarządu było związane z wyborem Eicha na szefa, to dziwnym zbiegiem okoliczności - zbiegło się to w czasie.

Największa krytyka płynęła z popularnego serwisu randkowego OkCupid, który całkowicie zablokował dostęp do swojej strony internetowej za pośrednictwem przeglądarki internetowej Firefox, zalecając korzystanie z programów konkurencyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ja 2014-10-09 19:37:18

niech sobie odchodzi nawet cały zarząd i poszuka sobie pracy w jakimś portalu randkowym

wojtek 2014-04-07 16:19:59

I aż trudno uwierzyć, że do takiej dwulicowości posuwają się (ukryci) homoseksualiści.

Michał 2014-04-07 10:49:51

Juz nawet nie mozna powiedziec o zboczencach, ze sa zboczeniu...ehh