PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Hologramy i wirtualne miejsca pracy. Tak będzie wyglądał dzień pracy już za osiem lat

  • jk
  • 4 sie 2022 14:00

Do 2020 w pracy spotykaliśmy się w salach konferencyjnych. Później przyszedł koronawirus i wszyscy przenieśli się na Teamsy, ale i te długo z nami nie pobędą. Miejsce wideokonferencji zajmie znacznie bardziej zaawansowana i wyrafinowana technologia. Czekają nas spotkania w metawersum.

Hologramy i wirtualne miejsca pracy. Tak będzie wyglądał dzień pracy już za osiem lat
Postęp technologiczny staje się istotniejszy niż trendy ekonomiczne, polityczne czy społeczne (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Accenture zapowiada rewolucyjną dekadę, w której kluczową rolę odegra metaverse. Z raportu "Meet Me in Metaverse" wynika jasno, że firmy wiążą wielkie nadzieje z tą technologią.
  • Aż 7 na 10 przedstawicieli (71 proc.) kadry kierowniczej uważa, że metaverse będzie miał pozytywny wpływ na ich organizację. Jednocześnie 42 proc. jest zdania, że z perspektywy biznesu będzie to przełomowa i transformacyjna zmiana.
  • Eksperci firmy analitycznej podjęli próbę określenia tzw. punktów zwrotnych w rozwoju technologii metaverse. Ich zdaniem w 2031 Komisja Europejska zdefiniuje nową grupę zawodową - pracowników, którzy w metaverse spędzają 100 proc. swojego czasu.

Niemal wszyscy (98 proc.) ankietowani przedstawiciele kadry c-level światowego badania "Meet Me in Metaverse", przeprowadzonego przez Accenture, uważają, że przy określaniu długoterminowej strategii ich organizacji to postęp technologiczny staje się istotniejszy niż trendy ekonomiczne, polityczne czy społeczne.

- Firmy, które w czasie pandemii inwestowały w tworzenie wirtualnych stanowisk pracy, automatyzację i wdrażały strategię cyfrowej innowacji, nie tylko lepiej poradziły sobie podczas lockdownu, ale również sprawnie odnajdują się w popandemicznej rzeczywistości. To naturalnie pobudziło biznes do bardziej konkretnych działań, ukierunkowanych na wdrożenie nowych technologii - zauważa Dorota Danieluk z NTT w Polsce.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Narodziny nowej gwiazdy

84 proc. ankietowanych badania Accenture uważa, że ich firmy już poradziły sobie z COVID-owymi zawirowaniami i dostosowały się do nowej rzeczywistości. W związku z tym eksperci pokusili się o wytypowanie czterech trendów, które w 2022 będą szczególnie ważne dla przedsiębiorstw. Należą do nich: metaverse, personalizacja, wykorzystanie sztucznej inteligencji i użycie potężnych komputerów nowej generacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Hologramy i wirtualne miejsca pracy. Tak będzie wyglądał dzień pracy już za osiem lat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA