Henpol zbankrutował. 350 osób straciło pracę

Sąd ogłosił upadłość renomowanej firmy budowlanej Henpol. Kłopoty finansowe firmy wyszły na jaw jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy pracownicy zaczęli upominać się o zaległe pensje za listopad.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Henpol zbankrutował. 350 osób straciło pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

22 sty 2014 10:05


Jak podaje "Gazeta Wyborcza", Henpol zatrudniał w sumie 350 osób oraz wielu podwykonawców i dostawców. - Nikt się nie spodziewał tego, że może upaść taka firma jak Henpol. Gdybym wiedział dwa miesiące wcześniej, to może sam bym się zwolnił i poszukał jakiejś innej pracy, bo teraz w zimie będzie o to ciężko - mówi dla "GW" murarz zatrudniony w firmie.

Inny pracownik dodaje, że pracownicy byli na przymusowych urlopach już od początku grudnia.

Jak tłumaczy na łamach "GW" Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie, firma we wniosku o upadłość wskazała, że zobowiązania wobec partnerów biznesowych, pracowników, ZUS i skarbówki to ok. 172 mln zł, a majątek firmy szacuje sie na 100 mln zł.

Tymczasem jeszcze w 2012 r. Henpol odnotował 430 mln zł przychodów, a w 2013 r. Mirosława Polak (udziałowiec spółki i żona prezesa Henryka Polaka) znalazła się na liście najbogatszych Polek tygodnika "Wprost" z majątkiem w wysokości 59 mln zł - pisze dziennik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.