PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

"Gwałtowne odbicie nastrojów". Jest dobrze, zatrudniamy, wychodzimy z pandemii

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 24 maj 2021 13:50

Prawie jedna czwarta dyrektorów finansowych w Europie i jedna trzecia w Polsce spodziewa się zwiększenia zatrudnienia w ciągu najbliższych 12 miesięcy - wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Deloitte „European CFO Survey Spring 2021”.

"Gwałtowne odbicie nastrojów". Jest dobrze, zatrudniamy, wychodzimy z pandemii
53 proc. CFO deklaruje, że są bardziej optymistycznie nastawieni do perspektyw finansowych swojej firmy niż jesienią (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Trzynasta edycja raportu firmy doradczej Deloitte „European CFO Survey Spring 2021” wskazuje, że w całej Europie dyrektorzy finansowi (CFO) z coraz większym optymizmem patrzą w przyszłość.
  • W Polsce 56 proc. z nich deklaruje, że ich organizacje są już na etapie kształtowania nowej, pokryzysowej rzeczywistości.
  • Optymistycznie wyglądają także plany dotyczące zatrudnienia, również w sektorach szczególnie dotkniętych przez kryzys.

Najnowsze badanie Deloitte na temat europejskich dyrektorów finansowych wskazuje na rosnący optymizm w całym regionie. Aż 53 proc. CFO – a więc więcej o 3 pkt proc. niż pół roku temu, gdy ten wynik był najwyższy w historii badania – deklaruje, że są bardziej optymistycznie nastawieni do perspektyw finansowych swojej firmy niż jesienią. W Polsce takie odpowiedzi stanowiły 52 proc.

– To gwałtowne odbicie nastrojów jest zupełnie naturalną konsekwencją ich głębokiego spadku wiosną ubiegłego roku. Program szczepień postępuje we wszystkich krajach europejskich, co z kolei przybliża zniesienie ograniczeń w najbliższych miesiącach czy nawet tygodniach. Zdecydowaną poprawę nastrojów widać nawet w sektorach, które szczególnie mocno ucierpiały w ciągu ostatniego roku – mówi Julia Patorska, partner associate, liderka zespołu analiz ekonomicznych w Deloitte.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj więcej: Fikcja się skończyła i pojawił się nieoczekiwany problem ze zwalnianiem pracowników

Optymizm wśród dyrektorów finansowych jest spójny z najnowszymi prognozami ekonomicznymi Komisji Europejskiej. KE spodziewa się, że gospodarki 27 krajów urosną w tym roku średnio o 4,2 proc. w ujęciu rocznym, a w przyszłym roku wzrost PKB ma przyspieszyć do 4,4 proc. Dla porównania, w 2020 r. spadek PKB wśród krajów UE wyniósł 6,1 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. W przypadku Polski, analitycy KE prognozują wzrost PKB w tym roku o 4 proc., a w przyszłym o 5,4 proc. w ujęciu rocznym.

Gotowi do wyjścia z pandemii

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Gwałtowne odbicie nastrojów". Jest dobrze, zatrudniamy, wychodzimy z pandemii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA