PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Gut-Mostowy: Pomoc dla branż nie zrekompensuje ich strat

  • Autor: PAP/AT
  • 21 sty 2021 15:46

Pomoc dla branż i gmin turystycznych nie zrekompensuje ich strat, bo to niemożliwe. Tym pierwszym pozwoli przetrwać, a drugim zrealizować zaplanowane już inwestycje - powiedział w Sejmie wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Gut-Mostowy: Pomoc dla branż nie zrekompensuje ich strat
Andrzej Gut-Mostowy (fot. twitter.com/MRPiT_GOV_PL)
REKLAMA
  • Rząd przyjął uchwały, które przewidują wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego na inwestycje z funduszu przeciwdziałania skutkom epidemii - powiedział Andrzej Gut-Mostowy.
  • Dane stacji wskakują, że w ostatnim sezonie średnie obroty stacji narciarskich dały kwotę rzędu 450-500 mln zł. Dane pokazują, że wydatki na stokach to tylko 1/3 wydatków turystycznych, więc śmiało można powiedzieć, że turystyka zimowa w pasie południowym jest warta ponad miliard złotych.
  • To jest ten miliard złotych z branży turystycznej, które w pewnym stopniu trafiały do jednostek samorządu terytorialnego - wyjaśnił.

Wiceszef resortu rozwoju, pracy i technologii pytany był przez posłów KO o wsparcie nadmorskich gmin turystycznych na analogicznych zasadach jak gmin położonych na terenach górskich oraz innych terenach turystycznych. W odpowiedzi Gut-Mostowy wskazał, że rząd przyjął uchwały, które przewidują wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego na inwestycje z funduszu przeciwdziałania skutkom epidemii.

"Kwota wsparcia to 12 mld zł. Dodatkowo z funduszu przeciwdziałania COVID zastaną skierowane do gmin środki w kwocie 250 mln zł z przeznaczeniem na inwestycje, realizowane w miejscowościach, w których zostały zlikwidowane PGR-y" - wskazał wiceminister. Gut-Mostowy dodał, że samorządom sukcesywnie przekazywane są środki z rezerw celowych na zwalczanie COVID-19, w tym m.in. na zakup sprzętu medycznego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Gut-Mostowy: Pomoc dla branż nie zrekompensuje ich strat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA