Grupa Progres: Rekordowe wyniki w pierwszym półroczu

• Blisko 65 mln zł przychodu w pierwszym półroczu 2016 r. odnotowała firma Progres z branży HR.
• To wzrost o ponad 47 proc. względem pierwszego półrocza ubiegłego roku.
• Firma planuje otworzyć oddział na Ukrainie i przewiduje, że w branży nadchodzi czas przejęć i fuzji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Progres: Rekordowe wyniki w pierwszym półroczu

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 sie 2016 17:21


- W pierwszym półroczu 2016 r. osiągnęliśmy ponad 47 proc. wzrost przychodów względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Rośniemy dwa razy szybciej niż cała branża usług HR, której średni wzrost szacowany jest na ok. 20 proc. To niewątpliwie efekt trafionych, strategicznych decyzji podjętych już jakiś czas temu. Konsekwentnie rozwijamy wąskie specjalizacje w ramach linii biznesowych obejmujących pracę tymczasową, rekrutacje stałe i doradztwo, poszerzając też ofertę usług o dodatkowe funkcjonalności – Piotr Zając, prezes grupy Progres.

Rekordowe półrocze i przebudowa

Grupa Progres działa w branży usług HR od kilkunastu lat, systematycznie zwiększając swoje udziały w rynku. Okres od stycznia do czerwca bieżącego roku okazał się rekordowym w historii firmy pod kilkoma względami.

Wartość osiągniętych przychodów ze sprzedaży wyniosła w nim 64,7 mln zł wobec 44,04 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Tempo wzrostu jest więc wyraźnie szybsze niż całej branży usług HR w Polsce. Tym samym wzrósł również prognozowany na cały rok poziom przychodów firmy, który wynosi obecnie 130 mln zł.

W pierwszym półroczu firma realizowała projekty dla blisko 260 klientów, z czego blisko 35 proc. stanowiły nowe podmioty i jest to także historyczny przyrost. Ostatnie sześć miesięcy było też intensywne dla grupy ze względu na przebudowę struktury organizacyjnej. Kontynuacja rozwoju wąskich specjalizacji w ramach wydzielonych linii biznesowych pozwoliła jednak nie tylko osiągnąć znacznie większy wolumen sprzedaży, ale także uruchomić dodatkowe usługi.

– Rozwijamy obszar rekrutacji wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej w oparciu o contracting i interim management, co jest pewnym novum na polskim rynku. Intensyfikujemy też działania związane z projektami międzynarodowymi, czyli rekrutacją cudzoziemców do pracy w Polsce. Jeszcze w tym roku otworzymy swój oddział na Ukrainie, aby zacieśnić współpracę z tym rynkiem. Rozbudowujemy też komórkę payroll-u, czyli outsourcingu kadrowo-płacowego oraz usługi doradcze w tym zakresie – dodaje Piotr Zając.

Konsolidacja rynku nieunikniona

Rynek usług HR jest dzisiaj bardzo rozproszony, a według ostatnich danych funkcjonuje na nim już blisko 6 tys. podmiotów. Często są to małe, nawet jednoosobowe agencje, którym coraz trudniej jest rywalizować na dzisiejszym rynku. Eksperci prognozują więc silny trend konsolidacyjny, którego efektem będą liczne przejęcia czy fuzje, a także upadłości podmiotów nie radzących sobie na coraz trudniejszym rynku.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.