PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Grupa Pracuj przejmuje niemieckie spółki za 118 mln euro

Grupa Pracuj przejmuje 100 proc. udziałów w firmie softgarden, która jest jednym z liderów rynku systemów wspierających procesy rekrutacji w Niemczech. Wartość transakcji to blisko 118 mln euro. To największa od lat akwizycja zagraniczna zrealizowana przez polską firmę technologiczną w Niemczech i regionie DACH.

Grupa Pracuj przejmuje niemieckie spółki za 118 mln euro
Przemysław Gacek: Przy ekspansji zagranicznej kluczowe jest wejście we współpracę z lokalnym liderem (fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Grupa Pracuj przejmuje 100 proc. udziałów w firmie softgarden, która jest jednym z liderów rynku systemów wspierających procesy rekrutacji w Niemczech.
  • Z usług softgarden korzysta 1700 pracodawców głównie z Niemiec, ale także z regionu DACH i kilku innych krajów europejskich.
  • Wartość transakcji to blisko 118 mln euro.

Zarząd spółki Grupa Pracuj poinformował we wtorek w komunikacie o zawarciu umowy z Eden Investment S. r.l. (spółką kontrolowaną przez alternatywną firmę inwestycyjną Investcorp) i spółką Stefan Schüffler Beteiligungs UG nabycia 100 proc. udziałów w spółce Spoonbill Holding GmbH oraz pośrednio 100 proc. udziałów w spółkach Spoonbill GmbH, softgarden e-recruiting GmbH i absence.io GmbH.

Zobacz też: Grupa Pracuj zwiększyła zysk o przeszło połowę

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Umowa przewiduje, że zamknięcie transakcji, podczas której dostarczone mają zostać dokumenty lub dokonane czynności wskazane w umowie, nastąpi do dnia 27 czerwca 2022 r. - wyjaśnia grupa Pracuj, dodając, że jeśli w terminie trzech dni od tej daty nie nastąpi zamknięcie transakcji, każda ze stron będzie miała prawo od niej odstąpić.

Zobacz też: Grupa Pracuj zadebiutowała na giełdzie

Zgodnie z Umową łączna cena sprzedaży wynosi 117,6 mln euro (przy założeniu, że transakcja zostanie zamknięta 27 czerwca, bo jak wyjaśnia Grupa Pracuj, „mechanizm ustalenia ceny sprzedaży uzależniony został od daty zamknięcia”).

Technologiczna rekrutacja

Spoonbill Holding GmbH jest m.in. właścicielem softgarden e-recruiting GmbH, wiodącego systemu ATS ( Applicant Tracking System), wspierającego prowadzenie procesów rekrutacyjnych oraz umożliwiającego automatyczne publikowanie ofert pracy na kilkuset stronach z ofertami pracy. Łącznie z usług softgarden korzysta 1700 pracodawców głównie z Niemiec, ale także z regionu DACH i kilku innych krajów europejskich.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Grupa Pracuj przejmuje niemieckie spółki za 118 mln euro

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA