×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Grupa PKP holdingiem. Prezes podał konkretną datę

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 16 paź 2022 11:33

Realnym terminem uruchomienia Grupy PKP na zasadach holdingu jest 1 stycznia przyszłego roku - poinformował prezes PKP Krzysztof Mamiński.

Grupa PKP holdingiem. Prezes podał konkretną datę
Nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP powołało Grupę PKP na zasadach holdingu pod koniec kwietnia tego roku (Fot. Mat. pras.)
REKLAMA

- Jest podpisane porozumienie, jest podpisana karta grupy, są złożone wnioski do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Organizujemy struktury z tego wynikające. Uważam, że najwyżej w ciągu kilkunastu dni, miesiąca odbędą się spotkania grup statutowych z zakreśleniem obszarów współdziałania. Takim realnym terminem uruchomienia w pełni tej struktury (holdingu) jest 1 stycznia 2023 roku - powiedział Mamiński.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP powołało Grupę PKP na zasadach holdingu pod koniec kwietnia tego roku.

Wtedy to Mamiński nie wykluczał, że w przyszłości w ramach holdingu tworzona będzie wspólna polityka zatrudnieniowo-płacowa.

PKP SA od kilku lat pracuje nad utworzeniem struktury holdingowej w grupie. W kwietniu 2018 roku prezes Mamiński tłumaczył, że powołanie holdingu pozwoli przede wszystkim na usprawnienie organizacji i wspólnych działań.

- Jest wiele rzeczy, które możemy robić wspólnie, poczynając od strategii poprzez zakupy, wspólną politykę informacyjną, wspólną politykę finansową czy działania marketingowe - mówił wtedy prezes.

Według Mamińskiego, na utworzeniu holdingu skorzystają też pasażerowie, gdyż łatwiejsze będzie stworzenie wspólnej oferty przewoźników wchodzących w jego skład.

Obecnie Grupa PKP składa się ze spółki matki - Polskich Kolei Państwowych SA oraz dziewięciu spółek zależnych: PKP Intercity, PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Cargo, PKP Informatyka, PKP TELKOL, Kolejowe Zakłady Łączności, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, Xcity Investment i CS Natura Tour.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Grupa PKP holdingiem. Prezes podał konkretną datę
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA