Grupa Lotos: Nowa strategia po skompletowaniu zarządu

Grupa Lotos ma opracowaną strategię, która może ulec modyfikacji po skompletowaniu zarządu spółki - poinformował wiceprezes Mariusz Machajewski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Lotos: Nowa strategia po skompletowaniu zarządu

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

28 kwi 2016 15:23


- Oczywiście, spółka przygotowała strategię. Jest oczywiste, że spółka musi określić plan na kolejne lata - powiedział Machajewski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że czas opublikowania strategii opóźnia się ze względu na trwający konkurs na nowego prezesa i wiceprezesów.

- Jak będziemy już w pełnym składzie, to zastanowimy się, czy to, czym dysponuje spółka wymaga modyfikacji i z wrócimy z pełną strategią - powiedział.

Podkreślił, że rada nadzorcza jest na bieżąco informowana o postępie prac.

W połowie kwietnia rada nadzorcza Grupy Lotos ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa, wiceprezesa ds. operacyjnych, wiceprezesa ds. strategii i rozwoju i wiceprezesa ds. korporacyjnych w ramach IX wspólnej kadencji zarządu. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 4 maja br., natomiast rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami zaplanowano na 9-13 maja br.

13 kwietnia rada nadzorcza Grupy Lotos odwołała ze składu zarządu prezesa Pawła Olechnowicza, a także wiceprezesa ds. strategii i rozwoju Marka Sokołowskiego i wiceprezesa ds. poszukiwawczo-wydobywczych Zbigniewa Paszkowicza. Jednocześnie RN zdecydowała o delegowaniu przewodniczącego rady Roberta Pietryszyna do czasowego wykonywania czynności prezesa do czasu powołania nowego prezesa, jednakże na okres nie dłuższy niż trzy miesiące.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.