Great Place to Work: Mars, Volkswagen, Cisco, Microsoft w gronie europejskich laureatów

• Instytut Great Place to Work ogłosił listę 100 Najlepszych Miejsc Pracy w Europie.
• Laureaci zostali wybrani spośród blisko 2,3 tys. laureatów 19 list krajowych, w których Great Place to Work organizuje swój konkurs.
• W tym roku do grona zwycięzców zaklasyfikowało się dziewięć firm, które są obecne także w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Great Place to Work: Mars, Volkswagen, Cisco, Microsoft w gronie europejskich laureatów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 cze 2016 13:59


Na listę 100 Najlepszych Miejsc Pracy w Europie składają się trzy klasyfikacje: 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy, 25 Dużych Miejsc Pracy i 50 Małych i Średnich Miejsc Pracy.

W tym roku najlepszym międzynarodowym miejscem pracy został Mars, zwycięzcą wśród dużych firm została francuska firma Davidson, która obroniła swoją pozycję lidera sprzed roku, a pierwsze miejsce wśród firm małych i średnich przypadło fińskiej firmie Vincit.

Co prawda firm o całkowicie polskim kapitale nie ma wśród małych, średnich, a tym bardziej dużych najlepszych europejskich organizacji, ale – podobnie jak w poprzednich latach – mamy naszą reprezentację wśród najlepszych międzynarodowych miejsc pracy. W tym roku aż 9 firm zaklasyfikowało się do grona zwycięzców, także dzięki sukcesom swoich polskich oddziałów. Są nimi: Daimler Financial Services (w Polsce reprezentowany przez Mercedes-Benz Bank), EMC, Cisco, Hilti, Volkswagen Financial Services (w Polsce Volkswagen Bank Polska), Microsoft, Novo Nordisk, Cadencei Diageo.

Jeśli chcielibyśmy porównywać się w tej stawce z innymi krajami, to Wielką Brytanię na liście Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy reprezentuje aż 19 spółek, Niemcy 16, a Hiszpanię i Włochy po 14. Jednak z drugiej strony, skandynawskie kraje, jak Szwecja i Dania, mają mniejszy od Polski udział w międzynarodowych sukcesach, bo wprowadziły w tej kategorii tylko po 7 firm.

Analizując całe tegoroczne zestawienie stu najlepszych miejsc pracy pod względem udziału poszczególnych krajów, dowiemy się, gdzie warto udać się w poszukiwaniu wyjątkowych organizacji. Otóż w pierwszej kolejności należałoby odwiedzić Wielką Brytanię (33 firmy w zestawieniu). Na podium znalazły się także Niemcy (25 firm) oraz Dania (18 firm).

Pod względem sektorów gospodarki, do których przynależą najlepsze europejskie miejsca pracy, na pierwszym miejscu pozostaje branża IT, bardzo mocno reprezentowana szczególnie w rankingu firm małych i średnich. Mocną pozycję utrzymują także firmy z sektora usług profesjonalnych, a w przypadku rankingu firm międzynarodowych – firmy z branży produkcyjnej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.