PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Gowin: Analizujemy poprawki do Tarczy 6.0

  • Autor: PAP/AT
  • 30 lis 2020 13:12

Analizujemy poprawki Senatu do ustawy wprowadzającej tzw. tarczę 6.0; część z nich - te, które rozszerzają listę branż objętych wsparciem, zostanie zaakceptowana - powiedział wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin.

Gowin: Analizujemy poprawki do Tarczy 6.0
Jarosław Gowin (fot. facebook.com/GowinJaroslaw)
REKLAMA
  • Jarosław Gowin zaznaczył, że ustawa wprowadzająca Tarczę 6.0 wyposaża Radę Ministrów w prawo do wydawania rozporządzeń, które będą poszerzały lub być może zawężały listę branż objętych pomocą.
  • Mamy tu bardzo dużą elastyczność, by właściwie reagować na zmianę sytuacji. Liczymy, że sytuacja branż będzie ulegała poprawie - wyjaśnił.
  • Warto wspomnieć o branży handlowej, która po miesiącu zawieszenia sprzedaży w galeriach handlowych, dużych sklepach wielkopowierzchniowych, została całkowicie odmrożona - zaznaczył.

Senat zaakceptował ok. 450 poprawek do ustawy wprowadzającej tzw. tarczę 6.0. Zaproponowane zmiany rozszerzają zakres podmiotów, które będą mogły skorzystać z pomocy rządu w zw. z COVID-19. Chodzi m.in. o firmy z branży turystycznej.

Podczas konferencji Gowin był pytany, czy jest szansa, że część poprawek przyjętych przez Senat zostanie zaakceptowana i czy zakres podmiotów objętych pomocą zostanie doprecyzowany. Szef Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii zapewnił, że poprawki Senatu są analizowane "z dobrą wolą tak, by uwzględnić te, które mają racjonalne uzasadnienie". "Z całą pewnością część poprawek Senatu, rozszerzająca PKD (kody Polskiej Klasyfikacji Działalności - red.), które zostaną objęte pomocą, zostanie zaakceptowana" - poinformował.

Zaznaczył, że ustawa wprowadzająca Tarczę 6.0 wyposaża Radę Ministrów w prawo do wydawania rozporządzeń, które będą poszerzały lub być może zawężały listę branż objętych pomocą. "Mamy tu bardzo dużą elastyczność, by właściwie reagować na zmianę sytuacji. Liczymy, że sytuacja branż będzie ulegała poprawie. Warto wspomnieć o branży handlowej, która po miesiącu zawieszenia sprzedaży w galeriach handlowych, dużych sklepach wielkopowierzchniowych, została całkowicie odmrożona" - powiedział Gowin.

Wicepremier liczy, że "dobre wiadomości związane ze spadkiem liczby zakażeń i zbliżaniem się perspektywy użycia szczepionki pozwolą w jak najszybszym tempie zlikwidować istniejące obostrzenia".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Gowin: Analizujemy poprawki do Tarczy 6.0

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA