×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Universum Poland 2021: Najlepsi pracodawcy w Polsce według studentów

 • Justyna Koc
  jk
 • 29 paź 2021 13:50

Google, Mercedes-Benz Manufacturing Polska, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Pfizer - oto najlepsi pracodawcy według blisko 13 tys. studentów z 77 polskich uczelni.

Universum Poland 2021: Najlepsi pracodawcy w Polsce według studentów
Google zajęło pierwsze miejsce w 3 kategoriach: biznes i handel, IT, nauki humanistyczne/sztuka/edukacja (Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Studenci po raz kolejny wskazali najatrakcyjniejszych pracodawców w Polsce.
 • Google zajęło pierwsze miejsce w trzech z siedmiu kategorii: biznes i handel, IT, nauki humanistyczne/sztuka/edukacja.
 • Z badania Universum Poland wynika, że najbardziej istotne dla młodych ludzi są wysokie zarobki i dobre perspektywy kariery.

Badanie Universum Talent Survey przeprowadzane przez Universum Global to największe tego rodzaju badanie na świecie, w którym biorą udział studenci z ponad 60 krajów. W polskiej edycji badania wzięło w tym roku udział 12 986 studentów z 77 polskich uczelni. 

Na podstawie ich głosów zostały stworzone rankingi Universum Most Attractive Employers Poland w siedmiu kategoriach: biznes i handel, inżynieria, informatyka, nauki medyczne, nauki humanistyczne, nauki prawne oraz ścisłe.

Pierwsze miejsca zajęły w nich następujące firmy: Google, Mercedes-Benz Manufacturing Polska, znów Google, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, ponownie Google, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Pfizer (pełna lista laureatów na końcu materiał).

Jaki jest najlepszy pracodawca?

Autorzy badania zapytali studentów, jakie są najważniejsze cechy idealnego pracodawcy. Z analizy opublikowanej na blogu HRM Institute, partnera Universum w Polsce, wynika, że w tej kwestii nic się nie zmieniło od 2019 r. Najbardziej istotne dla młodych ludzi nadal są wysokie zarobki i dobre perspektywy kariery - jest to tak samo ważne dla studentów kierunków biznesowych, IT, inżynieryjnych i medycznych. 

Na trzecim miejscu znalazło się bezpieczeństwo zatrudnienia. Kolejne miejsca zajęły: szacunek dla pracowników oraz szkolenia i możliwości rozwoju oraz przyjazne środowisko pracy.

Pandemia odcisnęła piętno na preferencjach studentów. W porównaniu do 2019 roku najbardziej na znaczeniu straciły takie atrybuty jak: dynamiczne i kreatywne środowisko pracy (spadek o 7 punktów proc.), sukces rynkowy pracodawcy, prestiż, szybki awans, możliwość relokacji za granicę (-6 punktów proc.) oraz praca w międzynarodowym środowisku (-5 punktów proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Universum Poland 2021: Najlepsi pracodawcy w Polsce według studentów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • porky 2021-11-04 15:35:56

  mało ogarnięci ci studenci. kierunek biznes, a wybrane firmy to: państwowy NBP, państwowy PKO, państwowy LOT, i TVN, za którym ciągną się nieciekawe historie (praktyki płatne ... przez praktykantów).

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA