×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Gi International odzyskuje kontrolę nad Work Service

  • Justyna Koc
    jk
  • Opublikowano: 26 kwi 2021 13:16

Spółka Gi International odzyskała kontrolę nad 50,71 proc. akcji Work Service i ponownie stała się akcjonariuszem większościowym agencji.

Gi International odzyskuje kontrolę nad Work Service
Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję polskiego sądu o zniesieniu zabezpieczenia powództwa wytoczonego przeciwko nam przez pana Tomasza Misiaka - mówi Stefano Colli-Lanzi, CEO Gi Group (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Jak informuje Gi Group, Sąd Okręgowy w Warszawie zadecydował o zniesieniu zabezpieczenia sądowego na akcjach Work Service.
  • Dzięki temu Gi International ponownie stała się akcjonariuszem większościowym Work Service - ma 50,71 proc. udziału w kapitale i głosach.
  • Stefano Colli-Lanzi, CEO Gi Group podkreśla, że grupa liczy, iż wkrótce sąd odblokuje także podwyższenie kapitału Work Service o 11 mln zł zatwierdzone przez nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki w listopadzie 2020 roku, które - jak podkreślił - jest niezwykle ważne dla jej dalszego rozwoju.

W sierpniu 2020 roku włoska spółka Gi International należąca do Gi Group kupiła pakiet 9,49 proc. akcji Work Service od współzałożyciela spółki Tomasza Misiaka. Kilka miesięcy później Misiak wystąpił przeciwko Gi z powództwem o anulowanie umowy sprzedaży akcji, a Sąd Okręgowy w Warszawie podjął automatyczną decyzję o zabezpieczeniu powództwa poprzez zamrożenie praw Gi do nabytych od niego akcji.

Jak informuje Gi Group, sąd zadecydował o zniesieniu zabezpieczenia, przywracając spółce pełne prawa do nabytych akcji, w tym także prawa do głosu na walnym zgromadzeniu spółki. Dzięki temu Gi International, która ma ponadto 41,22 proc. akcji nabytych od innych akcjonariuszy, ponownie stała się akcjonariuszem większościowym Work Service.

- Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję polskiego sądu o zniesieniu zabezpieczenia powództwa wytoczonego przeciwko nam przez pana Tomasza Misiaka. Od początku byliśmy pewni swoich praw i wierzyliśmy w polski wymiar sprawiedliwości. Dlatego też jesteśmy również pewni, że już wkrótce sąd odblokuje także podwyższenie kapitału Work Service o 11 mln zł zatwierdzone przez nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki w listopadzie 2020 roku, które jest niezwykle ważne dla jej dalszego rozwoju - mówi Stefano Colli-Lanzi, CEO Gi Group.

- Korzystne dla nas rozstrzygnięcia sądu w połączeniu z ogłoszonym przez nas 15 marca 2021 r. wezwaniem do sprzedaży akcji oraz z rozpoczętymi właśnie negocjacjami z Work Service w sprawie zamiany długu spółki wobec Gi International na akcje składają się w spójny i jedyny możliwy scenariusz: osiągnięcie przez Gi większej kontroli nad Work Service aż do wycofania spółki z warszawskiej giełdy - dodaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Gi International odzyskuje kontrolę nad Work Service
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA