×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Geberit już ze zintegrowanym systemem do zarządzania kadrami, płacami i czasem pracy

 • Gabriel Paździor
  GP
 • Opublikowano: 27 sie 2019 13:50

Geberit w Polsce wdrożył rozwiązania informatyczne wspierające obszar HR. Tym samym zintegrował lokalne procesy z centralą w Szwajcarii.

Geberit już ze zintegrowanym systemem do zarządzania kadrami, płacami i czasem pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • Powodem modernizacji systemu było dublowanie informacji w systemie przedsiębiorstwa.
 • Projekt zmiany systemu na rozwiązanie Gavdi okazał się wyzwaniem z kilku powodów, m.in. z racji skomplikowania polskiego prawa pracy i ze względu na wdrożenie wielu modułów systemu w dość krótkim czasie.
 • Praca z firmą, która ma swoją centralę w innym kraju, to zawsze wyzwanie - mówił o projekcie realizowanym dla Geberita Wojciech Romanowicz, dyrektor ds. klientów strategicznych, Gavdi Polska.

Celem projektu było podniesienie efektywności procesów HR-owych poprzez ujednolicenie lokalnych systemów HR w stosunku do całej grupy Geberit. Ta działa rozproszona w ponad 50 krajach, więc ujednolicenie było wskazane.

Dotychczas oddziały w Polsce utrzymywały w globalnym systemie SAP tylko podstawowy rekord pracownika, a całościowe lokalne procesy HR odbywały się na niezintegrowanych systemach HR. Konsekwencją był stały nakład pracy poświęcany na podwójne wpisywanie danych do systemu czy przygotowywanie raportów. W ramach projektu realizowanego z firmą Gavdi rozszerzono funkcjonalności globalnego systemu do pełnej obsługi kadrowej.

W zakresie procesów kadrowo-płacowych wdrożono rozwiązanie oparte na SAP HCM i najlepszych praktykach rynkowych odzwierciedlonych w autorskim pakiecie Gavdi HR Box, który wspiera i optymalizuje procesy ewidencji i administracji kadrowej, rozliczania listy płac oraz obsługi ZFŚS. System dodatkowo rozszerzono o narzędzie Gavdi eDeklaracje do generowania i wysyłki pracowniczych deklaracji podatkowych.

W ramach zapewnienia kompleksowego rozwiązania wprowadzono także zarządzanie czasem pracy, bazujące na Gavdi TM Box. To predefiniowany pakiet rozwiązań Gavdi oparty na wieloletnim doświadczeniu wdrożeniowym do obsługi procesów zarządzania czasem pracy i optymalizacji procesu planowania, ewidencji oraz analizy czasu pracy w odniesieniu do szczegółowych przepisów prawnych zawartych w Kodeksie Pracy oraz wynikających z wewnętrznych uregulowań klienta.

- Dział HR Geberita w Polsce borykał się z niejednolitymi systemami HR w stosunku do grupy. Potrzebowaliśmy rozwiązania, które zintegruje te systemy i usprawni obsługę kadrowo-płacową oraz czasu pracy we wszystkich spółkach Grupy Geberit w Polsce - mówi Agnieszka Sarnowska-Szurgot, HR manager i HR business partner Grupy Geberit.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Geberit już ze zintegrowanym systemem do zarządzania kadrami, płacami i czasem pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • K. Olczak 2019-09-16 14:32:40

  Bardzo ciekawe rozwiązanie. My w firmie do zarządzania czasem pracy i ustalania grafiku używamy systemu firmao.pl/register

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA