PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Gdzie szkolić pracowników? Oto ranking najlepszych firm szkoleniowych w Polsce

 • Autor: jm
 • 25 wrz 2014 6:20

House of Skills, Training Projects, Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego, Instytut Rozwoju Biznesu – to firmy wiodące prym na rynku szkoleniowym w Polsce. Kogo jeszcze cenią polscy HR-owcy?

REKLAMA

Jak wynika z badania przeprowadzonego we wrześniu przez Klub Menedżerów HR, w którym wzięły udział 832 osoby (pracownicy i szefowie działów HR), firmy działające na polskim rynku najczęściej inwestują w szkolenia specjalistyczne, w drugiej kolejności w branżowo-produktowe, a w trzeciej – menedżerskie i miękkie.

– Polscy HR-owcy wydają się być zadowoleni z oferty rynku szkoleń. Dwóch na trzech łatwo znajduje dostawcę, który spełnia stawiane przed nim oczekiwania (68 proc.). Połowa badanych twierdzi też, że ceny szkoleń nie są wygórowane, a trenerzy potrafią dopasować się do potrzeb kupującego – mówi dr Katarzyna Knitter, współzałożyciel Klubu Menedżerów HR.

– Jednak już tylko co trzeci ankietowany uznał, że łatwo na rynku o „gwiazdę”: trenera, który łączy umiejętności szkoleniowca z praktyką zdobytą na menedżerskim stanowisku – dodaje.

Czytaj też: Za dziesięć lat szkolenia będą wyglądały zupełnie inaczej, ale najpierw konsolidacja rynku

Co ciekawe, dwóch na trzech HR-owców niżej ceni jakość szkoleń finansowanych z dotacji unijnych niż tych klasycznie komercyjnych. A najchętniej zamawiają je w ODiTK, Training Projects, Instytucie Rozwoju Biznesu i House of Skills. W jaki sposób dokonują wyboru?

– HR-owcy ufają swojej ocenie i intuicji. Ponad dziewięciu na dziesięciu przy wyborze firmy szkoleniowej kieruje się wrażeniem, jakie ta firma wywarła podczas prezentacji swojej oferty. Tyle samo zwraca uwagę na zawartość merytoryczną programu szkolenia. Metody szkoleniowe są już mniej istotne – nimi kieruje się przy wyborze tylko dwie trzecie badanych – komentuje Knitter.

Czytaj też: Rynek szkoleniowy wciąż odczuwa skutki kryzysu

Dla klientów znacznie ważniejsze jest doświadczenie biznesowe trenera (trzech na czterech badanych) niż jego staż trenerski (co drugi badany). Blisko połowa kieruje się ceną. Najmniej osób marką dostawcy (co trzeci HR-owiec) czy posiadanymi przez niego licencjami (co piąty).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (22)

Do artykułu: Gdzie szkolić pracowników? Oto ranking najlepszych firm szkoleniowych w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Janusz 2021-11-03 14:32:31

  Ja polecam szkolenia firmy "Janusz Biznesu" szczególnie dla Managerów. Naprawdę solidna dawka wiedzy i praktyczne warsztaty jak nie dać sobie wejść na głowę i zarabiać kokosy.

 • Antek 2020-11-17 08:58:25

  Dla Managerów i HR polecem talentrebel.pl

 • Antek 2020-11-17 08:57:18

  Polecam talentrebel.pl

 • Dagmara 2019-05-28 12:11:31

  Firmy szkoleniowe być może ale w dzisiejszych czasach oprócz szkoleń, trenera - liczy się program rozwojowy i indywidualne podejście do każdego klienta i firmy, oznacza to, że przy firmie szkoleniowej jest tak, że wejdzie i wyjdzie, zaproponuje trenera/szkoleniowca i tyle. Brakuje wsparcia po, feedbacku itp. Obecnie bardzo popularne metody zarządzania firmą/projektami to łączenie różnych podejść w tym zakresie, tworzenie tzw. hybryd. Tak więc tylko doświadczeni influencerzy, blogerzy którzy zjedli na tym zęby mogą wnieść wartość szkoleniowo-doradczą dla firmy, ja osobiście polecam wsparcie udzielane przez Anna Jaszczołt. Duża dawka wiedzy za darmo w social media a jeśli chcesz być profesjonalny w tym co robisz możesz skorzystać ze wsparcia szkoleniowo-doradczego. POLECAM!!!

 • HR 2019-04-30 18:53:00

  Najbardziej sensownie zamawiać szkolenia w nastawionych na Klienta firmach szkoleniowych. Np: PRESTIGE EUROPEJSKIE CENTRUM KSZTAŁCENIA jest firmą, która elastycznie dopasowuje się do potrzeb.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA