PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Gdyby nie to, niemal połowa osób pracowałaby lepiej. Szefowie pozostają obojętni

 • jk
 • 6 wrz 2022 20:00

Kwestia zdrowia psychicznego pracowników wciąż pozostaje obojętna dla wielu przełożonych. Blisko połowa zatrudnionych nie czuje wsparcia ze strony swojego szefa w tej kwestii. Tymczasem, jak wiadomo, nieszczęśliwy pracownik to nieefektywny pracownik.

Gdyby nie to, niemal połowa osób pracowałaby lepiej. Szefowie pozostają obojętni
Z raportu ADP wynika, że prawie co drugi Polak (48,77 proc.) nie czuje się wspierany przez swojego menedżera w kwestii zdrowia psychicznego w pracy (Fot. Christopher Lemercier/Unsplash)
REKLAMA
 • Jak wynika z badania „People at Work 2022: A Global Workforce” firmy ADP, 4 na 10 Polaków (43,96 proc.) uważa, ich stan psychiczny negatywnie odbija się na pracy.
 • Jednocześnie co drugi ankietowany przyznaje, że nie czuje się wspierany przez swojego przełożonego (48,77 proc.).
 • Tymczasem ludzie lubią być doceniani. Zwykła uprzejmość czy proste podziękowanie za ich codzienną pracę wpływają na większe zadowolenie, a także motywują do dalszego działania.

Czas pandemii i związana z nim izolacja znacznie wpłynęły na stan psychiczny Polaków i efektywność ich pracy. Firma ADP specjalizująca się w usługach kadrowo-płacowych przeprowadziła badanie na blisko 33 tysiącach pracowników z 17 krajów na całym świecie, w którym sprawdziła, jak samopoczucie psychiczne wpływa na efektywność wykonywania obowiązków zawodowych.

Z raportu „People at Work 2022: A Global Workforce View” wynika, że w skali globalnej aż 53,26 proc. pracowników przyznaje, że przez zły stan psychiczny pracują gorzej. W Polsce takiego zdania jest 43,96 proc. zatrudnionych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Szefowie obojętni na zdrowie psychiczne

Kwestia zdrowia psychicznego wciąż pozostaje jednak obojętna w oczach wielu przełożonych. Z raportu ADP wynika, że prawie co drugi Polak (48,77 proc.) nie czuje się wspierany przez swojego menedżera w kwestii zdrowia psychicznego w pracy. 1/3 ankietowanych (30,33 proc.) twierdzi także, że jego pracodawca nie zrobił nic, by zadbać o jego równowagę psychiczną w czasie pandemii.

Czytaj też: Co druga osoba jest gotowa odejść z pracy. Zdrowie jest ważniejsze

- Ponadprzeciętna absencja, gorsza efektywność w pracy lub brak motywacji to sygnały, że dzieje się coś niedobrego. Nieszczęśliwy pracownik to nieefektywny pracownik - zaznacza Anna Barbachowska, dyrektorka HR w ADP Polska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: Gdyby nie to, niemal połowa osób pracowałaby lepiej. Szefowie pozostają obojętni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Zos 2022-09-13 15:31:51

  Wystarczy posłać kierowników na szkolenia menedżerskie i zaprzestać mobbingu. Ale mentalność Polaków i tak gniecie...

 • Bogdan 2022-09-08 14:13:37

  Co się porobiło...być psycholem to nowa moda...można iść na chorobowe na parę miesięcy...I jeszcze jakieś wsparcie internautów...😅

 • Jarl Bischek 2022-09-08 02:50:58

  🤔 To może inne przykłady. 😎Jedną koleżankę dyrektorka po prostu maltretowała psychicznie. Wszystko co zrobiła było źle. I tak dalej. A wyniki jakie miała koleżanka świadczyły o czymś innym.👍 A działo się to w szkole 😱 Albo miałem koleżankę w firmie z branży informatycznej. Dziewczyna naprawdę pracowała dobrze.👍 I nastała nowa dyrektorka. Wybitną specjalistką nie była bo po szkole morskiej, ale podobno miała inne zalety związane z urodą 🤭 I koleżanka siedziała w pracy po nocach bo ta ciągle coś miała na nie 😱 Nawet doszło do tego, że nie wykorzystała urlopu bo dyrektorka nie wyrażała zgody 👎 I w końcu zgodziła się, a raczej musiała bo tego urlopu nazbierało się sporo. Koleżanka była szczęśliwa. Urlop. Oddech od szefa psychola 👍 Ale na dzień przed urlopem dyrektorka wezwała ją o godzinie 14:00 i odwołała urlop! 😱 Podłamało to koleżankę bardzo, ale na szczęście miała silną psychikę i nerwy ( amatorski kierowca rajdowy) i się pozbierała.👍 I przeszła pomyślnie rekrutację w światowej firmie informatycznej 👍 I takich przykładów można mnożyć. Najlepiej to mają sekretarki bo naplują do kawy i trochę odreagują 🤭😂 A mi się najbardziej podoba głośna sprawa z USA. Szefowa, młoda i ambitna, ale psychologa nawet jak na warunki amerykańskie niezmierną 😱 Tak szykanował a podwładną, że ta udusiła ją pałeczkami do jogi.🤔 Bo psychologa była fanką jogi 😂 Cóż ....jeśli pracodawca zrobi z was psycholi to jest to broń obosieczna. Bo psychole nie podlegają odpowiedzialności karnej. No nie mówię, żeby od razu brać pałeczki do jogi 😂 Niemniej 🤭

 • Jarl Bischek 2022-09-08 02:49:31

  🤔 Aż tylu świrów! To trzeba pochować noże 😂 Ale może trochę o zdrowiu psychicznym zarządzających 🙂 Myślę, że statystyki byłyby ciekawe. Miało się takich szefów 🤭 O na przykład taka szurnięty dyrektorka, która wyżywała się na pracownikach. Rozstrojona psychicznie jak fortepian strojony przez małpę. Powinna palić marychę jak córka 🤭

  • Czerwonosrebrna 2022-09-08 07:53:18

   Niestety podobno psychopaci łatwiej/szybciej awansują i lądują na wysokich stanowiskach. Czego więc się spodziewać po kadrze menadżerskiej...

 • Polski Pracodawca 2022-09-07 19:21:57

  Dla nas jesteście wydmuszkami aby was doić na kasę. Co z tego że zarobisz na godzinę 16-24 netto, jak za każdy zrobiony przez ciebie i "kolegów" z pracy produkt przy kliencie zarobię 200-800 euro tylko za samą sztukę. Kiedy ty zarabiasz miesięczne ochłapy, ja po tym miesiącu mogę jechać na Karaiby i wydawać gruby szmal.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA