Gazprom zwalnia menedżerów za rozmowy z dziennikarzami

Gazprom zwolnił jednego z najważniejszych menedżerów. Za co? Wiktorowi Selinowi dostało się za rozmowy z dziennikarzami. Podważył on deklaracje Władimira Putina.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gazprom zwalnia menedżerów za rozmowy z dziennikarzami

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

6 paź 2014 10:15


Gazprom usunął ze stanowiska jednego z wysokiej rangi menedżera, który w rozmowie z dziennikarzami ujawnił, że dostawy gazu z Rosji do Chin rozpoczną się później niż wynika to z oficjalnej informacji Gazpromu.

Czytaj też: Z rodziną dobrze wychodzi się... w Gazpromie

Z dnia na dzień pracę w Gazpromie stracił Wiktor Selin. Był on zastępcą naczelnika w spółce powołanej do eksploatacji złóż gazu Czajanda na Syberii, czyli bazy surowców z Rosji do Chin.

Jak donosi rosyjski serwis "Znak.com" Wiktor Selin podważył oficjalne zapowiedzi koncernu, że gaz z syberyjskich złóż popłynie w 2018 roku. Tak miesiąc temu zapowiedział prezydent Rosji, Władimir Putin.

Natomiast tydzień temu w rozmowie z dziennikarzem agencji ITAR-Tass Wiktor Selin ujawnił, że realna data to 2020 rok. I oświadczył, że Gazprom "skorygował terminy".

Czytaj też: Młodzi inżynierowie będą uczyć się technik wydobycia gazu łupkowego

Rzecznik koncernu, Siergiej Kuprijanow potwierdza wprawdzie, że Wiktor Selin stracił stanowisko. Gazprom nie chce jednak podać z jakiego powodu podjęto taką decyzję.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.