×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Gabriela Kahl, CCC: HR będzie teraz realnym partnerem biznesu

Są liderzy na czas kryzysu i na czas prosperity, a pandemia mocno to zweryfikowała. Na pewno jednak COVID-19 przyniósł szansę dla HR do pokazania swojej wartości i w firmach, w których tę szansę wykorzystał, stanie się długoterminowym partnerem biznesu - mówi Gabriela Kahl, dyrektor HR w CCC.

Gabriela Kahl, CCC: HR będzie teraz realnym partnerem biznesu
Gabriela Kahl, dyrektor HR w CCC (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Jak mówi Gabriela Kahl, dyrektor HR w CCC, HR musiał nauczyć się sprawnego zarządzania niepewnością wśród pracowników i przekuciem jej w pewność.
  • Jej zdaniem zdarzenia takie jak pandemia weryfikują kompetencje pracowników, którzy po pierwsze muszą dać radę w kryzysie, po drugie wrócić po nim i działać na równym poziomie motywacji i zaangażowania.
  • Gabriela Kahl podkreśla, że kryzys dał nam wszystkim lekcję, którą HR zna i sam przeprowadza od zawsze - najważniejsi są ludzie i to oni są najcenniejszym kapitałem firmy.

Pandemia postawiła przez biznesem, a także przed HR-em wiele wyzwań. Jak mówi Gabriela Kahl, dyrektor HR w CCC, HR musiał nauczyć się sprawnego zarządzania niepewnością wśród pracowników i przekuciem jej w pewność. Tu kluczowa była rola transparentnej i regularnej komunikacji wewnętrznej, a także działań aktywizujących i angażujących pracowników, które skoncentrowane były przede wszystkim na budowaniu i utrzymaniu wysokiej motywacji.

HR będzie teraz realnym partnerem biznesu. Podczas pandemii ta funkcja musiała odnaleźć się w sytuacji konieczności podejmowania trudnych decyzji w oparciu o bardzo ograniczone zasoby danych. W czasie tak skrajnie kryzysowym HR musi działać szybko i aktywnie. 

- Jako CCC bardzo szybko zareagowaliśmy na COVID-19 – powołaliśmy sztab kryzysowy, w którym HR odgrywał jedną z kluczowych ról, bo przecież trzeba było podjąć i wdrożyć szereg decyzji dotyczących personelu, trybu pracy, wynagrodzeń czy dostępnych programów pomocowych. Wdrożyliśmy szereg regulacji wewnętrznych dotyczących chociażby zasad bezpieczeństwa, zintensyfikowaliśmy komunikację do pracowników, uruchomiliśmy infolinię wewnętrzną, wyznaczyliśmy liderów odpowiedzialnych za prowadzenie szkoleń – wyjaśnia Gabriela Kahl.

- Najważniejsze pytania, z jakim teraz musimy się jako dział personalny zmierzyć, to: jak po tym zdarzeniu przygotować ludzi i biznes na kolejne podobne? Jak zarządzić ludźmi w takim okresie i jak ich motywować? - dodaje.

Zdarzenia takie jak pandemia weryfikują kompetencje pracowników, którzy po pierwsze muszą dać radę w kryzysie, po drugie wrócić po nim i działać na równym poziomie motywacji i zaangażowania. Jak podkreśla dyrektor HR w CCC, to duże wyzwanie przy tak rozproszonym zespole.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Gabriela Kahl, CCC: HR będzie teraz realnym partnerem biznesu
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2020-08-30 15:13:57

    Taaa, u mnie HR pokazał czego naumiał się na kosztownych szkoleniach. Pierwsi zwiali na pracę zdalną i przez miesiąc nic się nie dało załatwić. Wrócili, bo mieli pecha i któryś z dyrektorów potrzebował jakiś papierów na wczoraj, a tu nikogo nie ma i biura pozamykane.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA