PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (27 lutego - 3 marca)

  • Autor: jm
  • 27 lut 2017 11:00

• W tym tygodniu czeka nas kilka gorących dyskusji w ramach Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego. Obie dotyczą fuzji, ale w zupełnie dwóch różnych branżach.
• Na przełomie lutego i marca Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dostarczy nam natomiast danych na temat bezrobotnych i poszukujących pracy, a także na temat zezwoleń na pracę dla obcokrajowców w Polsce.

Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (27 lutego - 3 marca)
Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia. (fot. Pixabay)
REKLAMA

W poniedziałek (27 lutego) o godz. 14 zbierze się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. rozwoju dialogu społecznego. Posiedzenie będzie kontynuacją dyskusji nad nowelizacją ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego.

Na początku tygodnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) opublikuje zestawienie informacji miesięcznych o świadczeniobiorcach i świadczeniach wypłacanych przez ZUS od początku grudnia roku poprzedniego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do poniedziałku chętni na stanowisko prezesa Totalizatora Sportowego mogą zgłaszać swoje kandydatury. Od kandydatów wymagana jest m.in. znajomość sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

2 lutego Rada Miasta Chorzowa zdecydowała o połączeniu dwóch szpitali - Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr. Edwarda Hankego z Zespołem Szpitali Miejskich. Fuzja ma nastąpić do końca tego półrocza. W piątek (24 lutego) w szpitalu pediatrycznym rozpoczął się protest, a w poniedziałek (27 lutego) sprawa planowanej fuzji stanie się tematem obrad prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

fot. pixabay
fot. pixabay

We wtorek (28 lutego) – według zapowiedzi Mariana Banasia, wiceministra finansów i szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) – pierwszy etap budowania struktury KAS. Administracja w nowej strukturze ma zacząć obsługiwać podatników od środy (1 marca).

- W nowej strukturze stworzyliśmy bardzo ważną instytucję - biuro inspekcji wewnętrznej. Będzie to biuro, które ma zajmować się działaniem prewencyjnym, zabezpieczającym przed ewentualną korupcją w szeregach pracowników. Takiej instytucji do tej pory nie było, a powinna się znaleźć – informował Banaś. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (27 lutego - 3 marca)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA