×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Fuzja PKO BP i Pekao? Bank wyjaśnia

  • Autor: PAP/AT
  • 8 gru 2017 9:45

Rzeczniczka PKO BP Aleksandra Gieros-Brzezińska zdementowała doniesienia o rzekomej fuzji Banku PKO BP i Pekao. w oświadczeniu, odnosząc się do tekstów w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie".

Fuzja PKO BP i Pekao? Bank wyjaśnia
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Giełdy Parkiet" ukazały się w piątek (8 grudnia) teksty, z których wynika, że celem na 2018 rok jest połączenie PKO BP i Pekao SA, lidera i wicelidera rynku bankowego. Według informacji zawartych w tych tekstach, odbyły się już liczne spotkania dotyczące tej sprawy, choć jeszcze nie powstały zespoły robocze.

"Nieprawdą jest, że PKO Bank Polski uczestniczył w rozmowach dotyczących możliwości połączenia PKO Banku Polskiego i Pekao SA, o których spekuluje Gazeta Giełdy Parkiet w artykule PKO BP i Pekao mają połączyć siły z dn. 8.12.2017 r." - głosi oświadczenie PKO BP.

"PKO BP nie prowadzi też żadnych projektów związanych z sugerowaną przez gazetę fuzją. Wbrew zawartym w tekście stwierdzeniom celem na 2018 rok nie jest fuzja obu instytucji. Tym bardziej nieuzasadnione są spekulacje autora w sprawie obsady stanowisk kierowniczych nieistniejącego podmiotu" - dodała rzeczniczka PKO BP.

"Rz" i "Parkiet" przypomniały, że oba banki łączy główny akcjonariusz - Skarb Państwa. W PKO BP ma bezpośrednio 29,4 proc. udziałów w Pekao, a od czerwca poprzez PZU ma 20 proc., a poprzez Polski Fundusz Rozwoju - 12,8 proc. kapitału.

W artykule napisano też, że prezesem połączonego banku miałby zostać Michał Krupiński, kierujący Pekao, natomiast Zbigniew Jagiełło, obecny prezes PKO BP, miałby stanąć na czele rady nadzorczej.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Fuzja PKO BP i Pekao? Bank wyjaśnia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA