Ford skraca wakacje amerykańskim fabrykom

Duży popyt na samochody tej marki na rynku USA sprawił, że Ford zdecydował się skrócić przerwy wakacyjne w wielu swoich amerykańskich fabrykach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ford skraca wakacje amerykańskim fabrykom

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

23 cze 2015 8:32


Wakacyjne przerwy w amerykańskich zakładach Forda trwały zwykle 2 tygodnie. W tym roku zostały skrócone do jednego tygodnia. Ford liczy, że pozwoli to na wyprodukowanie dodatkowych 40 tys. aut. Krótsze wakacje będzie miało 6 fabryk samochodów, ale także 9 zakładów produkujących części, m.in. blachy nadwozia, zawieszenia i układy napędowe.

Bruce Hettie, wiceprezes Forda stwierdził, że to odpowiedź na duże zapotrzebowanie rynku na niektóre modele: Edge, Escape, Explorera oraz pick-upa F-150.

Czytaj też: Ile będzie zarabiał nowy szef Forda?

To już trzeci z kolei rok, w którym Ford skraca wakacyjne przerwy, przeznaczone nie tylko na wypoczynek załogi, ale także na dokonanie koniecznych napraw i przeglądów serwisowych urządzeń oraz linii produkcyjnych.

W ostatnich latach Ford nie może narzekać na popyt i w rozbudowę swoich fabryk zainwestował 6,2 mld dolarów i stworzył ponad 15 tys. nowych miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.