PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Firmy z Pomorza dostaną wsparcie na przedsiębiorczość

  • Autor: PAP/JS
  • 6 lip 2017 17:33

Przedsiębiorstwa z Pomorza będą mogły ubiegać się o pożyczkę na przedsiębiorczość, badania i rozwój. BGK ogłosił przetargi dla pośredników finansowych na uruchomienie instrumentów: „Pożyczka na innowacje” oraz „Pożyczka Inwestycyjna i Pożyczka Profilowana” na 120 mln zł.

Firmy z Pomorza dostaną wsparcie na przedsiębiorczość
Adobe Stock
REKLAMA

Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował w komunikacie, że ogłosił przetargi nieograniczone dla instytucji finansowych na uruchomienie instrumentów finansowych: "Pożyczka na innowacje" oraz "Pożyczka Inwestycyjna i Pożyczka Profilowana". Podano, że "łączna kwota środków udostępniona w ramach postępowań wyniesie co najmniej 120 mln zł".

Pod koniec września 2016 r. zarząd województwa pomorskiego zawarł umowę z BGK na zarządzanie przez bank 430 mln zł. Pieniądze te w postaci wsparcia zwrotnego w różnorodnej formie - kredytów, pożyczek, poręczeń i inwestycji kapitałowych - mają trafić do końca 2023 r. do firm działających w Pomorskiem. Ten program finansowego wsparcia nazwany został "Pomorskim Funduszem Rozwoju 2020+". Pieniądze na ten cel pochodzą głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W przetargach mogą wziąć udział instytucje finansowe, np. banki, banki spółdzielcze, fundusze pożyczkowe. Zadaniem wyłonionej instytucji będzie ustanowienie Instrumentów Finansowych, odpowiednio "Pożyczka na innowacje" albo "Pożyczka Inwestycyjna i Pożyczka Profilowana", które adresowane będą do przedsiębiorców realizujących inwestycje na terenie województwa pomorskiego.

"Pożyczkę Inwestycyjną" i "Pożyczkę Profilowaną" przedsiębiorstwa będą mogły przeznaczyć na przedsięwzięcia mające na celu podniesienie ich potencjału konkurencyjnego i rozszerzenie działalności firmy o nowe produkty lub usługi. Zakłada się, że wspierane przedsięwzięcia inwestycyjne pozwolą przedsiębiorstwom na poszerzenie: rynków zbytu oraz oferty ich produktów i usług, a także podniesienie jakości oferowanych produktów i usług.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Firmy z Pomorza dostaną wsparcie na przedsiębiorczość

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA