PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Firmy w Polsce Wschodniej ze wsparciem na innowacje

  • Autor: PAP/JS
  • 15 maj 2017 17:31

1 czerwca rusza konkurs dla firm z Polski Wschodniej na wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów i usług. Łączna pula dotacji wynosi 195 mln zł - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

Firmy w Polsce Wschodniej ze wsparciem na innowacje
Według resortu preferencje dla firm ze średnich miast w POPW to element przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju pakietu działań (fot.pixabay.com)
REKLAMA

1/3 tej kwoty, jak dodano, została przeznaczona na inwestycje firm realizujących projekty biznesowe w średnich miastach makroregionu.

"Jednym z trzech celów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest zrównoważony rozwój całego kraju. Dlatego m.in. w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia wydzieliliśmy dodatkową pulę środków dla przedsiębiorców działających w średnich miastach, tracących w ostatnich latach swoje dotychczasowe funkcje społeczno-gospodarcze" - wskazał cytowany w komunikacie resortu wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Większe szanse na otrzymanie dotacji mają inwestorzy zainteresowani wprowadzeniem na rynek innowacyjnych produktów i usług m.in. w Hrubieszowie, Jaśle, Zambrowie, Sandomierzu, Braniewie.

"Zwiększanie potencjału MŚP, ich innowacyjności i pozycji rynkowej ma szczególne znaczenie dla rozwoju średnich miast. Tworzy bowiem dobrej jakości miejsca pracy, ale i poprawia miejscową bazę podatkową - w konsekwencji buduje kapitał na rozwój całej lokalnej społeczności" - podkreślił cytowany wiceminister Hamryszczak.

Według resortu preferencje dla firm ze średnich miast w POPW to element przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju pakietu działań. Jego realizacja jest niezbędna do odwrócenia niekorzystnych tendencji, które zachodzą w tych miastach: emigracji młodych ludzi, wyższego bezrobocia czy braku środków na niezbędne inwestycje prorozwojowe.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Firmy w Polsce Wschodniej ze wsparciem na innowacje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA