Firmy przyjazne rodzinie zostały nagrodzone

Para prezydencka nagrodziła pracodawców, którzy ułatwiają swoim pracownikom godzenie życia zawodowego z rodzinnym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy przyjazne rodzinie zostały nagrodzone

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 lut 2015 15:17


Podczas gali zorganizowanej we wtorek (3 lutego) w Pałacu Prezydenckim Bronisław i Anna Komorowscy wręczyli statuetki i dyplomy w konkursie "Dobry Klimat dla Rodziny".

Prezydent Komorowski podziękował wszystkim, którzy "współtworzą dobry klimat dla rodziny i wprowadzają rozwiązania sprzyjające polskiej rodzinie". Wskazał przy tym także na rolę, jaką odgrywają przy tym rząd, parlament, samorządy i sami pracodawcy.

Wyróżnionym gratulował "praktycznego udowodnienia, że można biznes i działalność gospodarczą w sposób umiejętny godzić i łączyć ze wszystkimi innymi funkcjami".

Celem konkursu "Dobry Klimat dla Rodziny" jest upowszechnianie i promowanie najlepszych praktyk, które ułatwiają pracownikom godzenie życia zawodowego i rodzinnego. Mogą w nim uczestniczyć m.in. firmy i instytucje.

Konkurs zainaugurowano 23 czerwca ubiegłego roku - w Dniu Ojca. Zgłoszono do niego np. elastyczną organizację pracy, przyzakładowe żłobki i przedszkola, szkolenia dla pracowników w zakresie równowagi praca-życie rodzinne, wewnętrzne programy polityki rodzinnej oraz zachęcanie ojców do korzystania z urlopów związanych z rodzicielstwem.

Nagrody przyznawano w trzech kategoriach, w zależności od liczby zatrudnianych osób: do 49 pracowników, od 50 do 249 pracowników i powyżej 250 pracowników.

Wśród docenionych znaleźli się m.in. - w kategorii do 49 pracowników firma Vermiculite Poland, od 50 do 249 - firma Wessling Polska sp. z.o.o. oraz w kategorii powyżej 250 pracowników LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz Nutricia Polska sp. z.o.o.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.