×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Firmy, które popełniają ten błąd, odcinają sobie dostęp do utalentowanych pracowników

  • Autor: PAP/jk
  • 13 maj 2023 9:52

70 proc. kandydatów poszukuje pracy zdalnej, a praca hybrydowa może być złotym konsensusem - przekazał executive director, kierujący warszawskim biurem PageGroup Paweł Wierzbicki, Prezes ZPP Cezary Kaźmierczak zaznaczył zaś, że będzie ona dostępna dla nielicznych.

Firmy, które popełniają ten błąd, odcinają sobie dostęp do utalentowanych pracowników
Aktualnie 70 proc. kandydatów poszukuje pracy całkowicie zdalnej lub hybrydowej (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Paweł Wierzbicki z Michael Page ocenił, że aktualnie 70 proc. kandydatów poszukuje pracy całkowicie zdalnej lub hybrydowej.
  • Wierzbicki zaznaczył, że "firmy, które skupiają się na pracy stacjonarnej, automatycznie odcinają sobie dostęp do puli 70 proc. kandydatów, w tym także w istotnej części utalentowanych pracowników".
  • Zdaniem Cezarego Kaźmierczaka z ZPP, coraz więcej firm rezygnuje z pracy zdalnej albo ją ogranicza. Jego zdaniem praca zdalna będzie dla nielicznych, wybitnych jednostek.

26 kwietnia weszła w życie kolejna nowelizacja kodeksu pracy. Nowelizacja ta umożliwia szersze stosowanie elastycznej organizacji pracy, w tym pracę zdalną, elastyczne rozkłady czasu pracy i pracę w niepełnym wymiarze czasu.

"Wprowadzenie zmian w kodeksie pracy dotyczących m.in. dyrektywy work life balance jest stosunkowo świeże i na dzień dzisiejszy nie obserwujemy jakiejś widocznej zmiany trendów czy postaw pracodawców po podpisaniu tej ustawy" - przekazał PAP Paweł Wierzbicki, executive director, kierujący warszawskim biurem PageGroup (Michael Page i Page Executive).

Dodał, że ustawa jest wytyczną dla firm, które bardzo trzymają się litery kodeksowej, natomiast wiele firm międzynarodowych, zwłaszcza w takich sektorach jak nowe technologie - wyprzedzają te trendy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Firmy, które popełniają ten błąd, odcinają sobie dostęp do utalentowanych pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • JOHN REACHER 2023-05-26 13:34:05

    Niech rekruterzy HR cieszą sie że mają jeszcze prace, przez AI polecą etaty i będą niepotrzebni. Zaawansowane AI które bedzie mogło analizować wizualnie również ruchy niewerbalne podczas rozmowy pozbawi pracy prawie wszystkich.... Smutne czasy nadchodzą, człowiek staje sie coraz mniej potrzebny, ale to dzięki samym ludziom. Wpędzamy ludzkość w przepaść.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA