Firmy automatyzują się, by obniżyć koszty pracy. W jaki sposób?

Priorytetem każdej firmy jest dążenie do automatyzacji systemów i obniżenia kosztów pracy. Dlatego też przedsiębiorstwa wprowadzają nowe rozwiązania - w tym także Rieber Foods Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy automatyzują się, by obniżyć koszty pracy. W jaki sposób?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

31 paź 2014 18:49


- W przypadku naszego zakładu produkcyjnego, wprowadzenie rolotoku wyeliminowało pracę manualną i skróciło procesy dostępności surowców - wyjaśnia Przemysław Dolatowski, kierownik działu logistyki Rieber Foods Polska SA.

Czytaj też: Polskie firmy mało innowacyjne. Siła tkwi w pracownikach

Podkreśla, że między innymi dzięki temu rozwiązaniu, znacząco została poprawiona efektywność czasu pracy.

- Rozwiązaniem, które znacząco poprawia komfort transportu wewnętrznego w naszej firmie jest podziemny rolkowy przenośnik transportowy o długości 70 metrów, pracujący w obu kierunkach - pomiędzy magazynem surowców i opakowań a zakładami produkcyjnymi. Dzięki temu rozwiązaniu, surowiec w sposób automatyczny jest dostarczany na produkcję i nie wymaga dowożenia wózkiem przez pracownika - mówi Dolatowski.

Czytaj też: Innowacyjne miejsce pracy zwiększa efektywność? Tak uważają Polacy

Obsługę magazynu usprawnia także odpowiednio skonfigurowany system WMS. W zakładzie Rieber Foods Polska jest to SAP WM, który pozwala na szybkie i bezpomyłkowe składowanie towarów w odpowiednim miejscu i wydawanie ich z zachowaniem zasady FIFO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.