PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Firmę założysz tylko online. Jest projekt ustawy

  • WOK
  • 19 wrz 2022 11:11

Ułatwienie wykonywania działalności gospodarczej przez osoby fizyczne, poszerzenie zakresu i pełną elektronizację danych publikowanych w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej przewiduje projekt nowelizacji ustawy o CEIDG, który właśnie został opublikowany.

Firmę założysz tylko online. Jest projekt ustawy
Zmiany w ustawie o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej mają ułatwić życie przedsiębiorcom (Fot. Adobestock)
REKLAMA
  • Projektowane zmiany w ustawie o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej mają ułatwić życie przedsiębiorcom będącym osobami fizycznymi
  • Nowelizacja przewiduje między innymi wprowadzenie możliwości składania wniosków o wpis w CEIDG tylko online, a tym samym rezygnację z formy papierowej
  • Planowana jest także automatyzacja procesów oraz wymiana danych przez integrację CEIDG z innymi systemami informatycznymi
  • Organy koncesyjne zyskają możliwości prowadzenia rejestru działalności regulowanej w ramach usługi udostępnianej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Przypomnijmy, że Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) jest rejestrem przedsiębiorców, będących osobami fizycznymi, działających na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Rejestr jest prowadzony od dnia 1 lipca 2011 r. w systemie teleinformatycznym przez ministra właściwego do spraw gospodarki.

Czytaj też: Nowe zjawisko w pracy. Szefowie muszą coś zrobić, zanim będzie za późno

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Cel: uproszczenie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby fizyczne

19 września Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało na stronie Rządowego Centrum Legislacji projekt ustawy o zmianie ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy.

 - Planowana nowelizacja dotyczy przede wszystkim przepisów w zakresie uproszczenia procesu podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorców - osoby fizyczne oraz rozszerzenia informacji udostępnianych przez Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej (CEIDG) - informuje w uzasadnieniu projektu Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Resort wskazuje, że przepisy dotyczące CEIDG, które weszły w życie 11 lat temu, wprowadziły innowacyjne rozwiązanie w zakresie ewidencji działalności gospodarczej. Proces rejestracji działalności gospodarczej miał być całkowicie zelektronizowany i oparty na rejestracji dokonywanej online przez przedsiębiorcę.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Firmę założysz tylko online. Jest projekt ustawy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA