×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Fachowcy o pracę się nie martwią. Zapłacisz więcej, przyjdą do ciebie

  • km
  • 21 paź 2021 13:45

Blisko 4 na 10 pracowników fizycznych szuka nowego pracodawcy, choć połowa pracuje dla obecnego ponad 3 lata - takie wnioski płyną z badania „Fachowcy o lepszej pracy”. Przyczyn zmian pracy jest wiele. Ta najpopularniejsza to wynagrodzenie.

Fachowcy o pracę się nie martwią. Zapłacisz więcej, przyjdą do ciebie
Fachowcy na polskim rynku pracy poszukiwani są jak nigdy wcześniej (fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • 85 proc. pracowników fizycznych jest skłonnych przyjąć nową ofertę zatrudnienia.
  • Ponad połowa przebadanych przez Pracuj.pl wierzy, że łatwo znaleźliby nową pracę w swojej branży.
  • 72 proc. fachowców szuka nowej pracy ze względu na wysokość pensji.

Jak pokazuje raport opracowany przez Pracuj.pl, fachowcy na polskim rynku pracy poszukiwani są jak nigdy wcześniej. Przez pierwszych dziewięć miesięcy 2021 roku skierowano do nich ponad 84 000 ofert pracy, to 12 proc. wszystkich ogłoszeń opublikowanych na portalu. Pod względem liczby ofert wśród wszystkich 30 specjalizacji klasyfikowanych przez Pracuj.pl, zajęli oni czwarte miejsce.

Pewni siebie i otwarci na oferty

Fakt rosnącej liczby ofert dla pracowników fizycznych ma mocny wpływ na ich postawy zawodowe i pewność swojej sytuacji na rynku. Z badania wynika, że ponad połowa z nich (55 proc.) uważa, że w swojej branży łatwo znaleźliby nową pracę, gdyby jej szukali – niepewność w tym zakresie wyrażało tylko 15 proc. badanych.

Przeczytaj: Pracownicy fizyczni narzekają głównie na jedną rzecz. I chyba mają rację

Wyniki badań potwierdzają fakt, że pandemia koronawirusa stosunkowo łagodnie wpłynęła na sytuację zawodową pracowników fizycznych. 73 proc. uczestniczących w badaniu deklaruje bycie w takiej samej lub lepszej sytuacji zawodowej co przed COVID-19.

- Na postawy kandydatów-fachowców wpływają obecnie dwie przeciwstawne tendencje. Z jednej strony ich mobilność zawodową napędza rosnąca liczba ofert pracy fizycznej i coraz głośniejsza dyskusja o rywalizacji pracodawców o kandydatów, szczególnie wśród wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Z drugiej strony jednak część firm stara się utrzymać pracowników, oferując obecnej kadrze lepsze warunki czy podwyższając pensje. W praktyce więc rekrutacyjne postawy fachowców zależą od przemyślanych działań pracodawcy. Nawet ci kandydaci, którzy wcześniej nie rozważali zmiany pracy, są skłonni zmienić zdanie, jeśli natrafią na odpowiednio atrakcyjną ofertę – komentuje Konstancja Zyzik, menedżer ds. pozyskiwania talentów i rozwoju pracowników w Grupie Pracuj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Fachowcy o pracę się nie martwią. Zapłacisz więcej, przyjdą do ciebie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA