PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Facebook stworzył aplikację rozpoznającą twarze pracowników

  • Autor: PAP/AT
  • 26 lis 2019 9:33

Facebook przyznał, że stworzył aplikację rozpoznającą twarze pracowników i ich znajomych. Program, który obecnie już nie działa, pozwalał na automatyczne identyfikowanie z imienia i nazwiska osób, które znalazły się przed obiektywem smartfona.

Facebook stworzył aplikację rozpoznającą twarze pracowników
Adobe Stock
REKLAMA
  • Aplikacja miała powstać w latach 2015-2016, a więc jeszcze przed wybuchem skandalu związanego z nieuprawnionym pozyskaniem przez firmę Cambridge Analytica danych 87 mln użytkowników Facebooka - zwraca uwagę serwis Business Insider.
  • W odpowiedzi na zapytania dotyczące sprawy Facebook przesłał mu oświadczenie, w którym zaprzecza, jakoby firma była zdolna do stworzenia aplikacji potrafiącej rozpoznawać użytkowników serwisu z użyciem technologii rozpoznawania twarzy.
  • Program był dostępny jedynie dla pracowników i mógł rozpoznawać jedynie zatrudnione przez Facebooka osoby oraz ich znajomych, którzy mieli włączoną na swoich kontach funkcję rozpoznawania twarzy - napisali przedstawiciele koncernu Marka Zuckerberga.

Aplikacja miała powstać w latach 2015-2016, a więc jeszcze przed wybuchem skandalu związanego z nieuprawnionym pozyskaniem przez firmę Cambridge Analytica danych 87 mln użytkowników Facebooka - zwraca uwagę serwis Business Insider. To właśnie po ujawnieniu tej afery, a także wszczęciu dochodzenia przez organy federalne, program został porzucony przez Facebooka, a prace nad nim przerwane.

Serwis Cnet z kolei informuje, że w odpowiedzi na zapytania dotyczące sprawy Facebook przesłał mu oświadczenie, w którym zaprzecza, jakoby firma była zdolna do stworzenia aplikacji potrafiącej rozpoznawać użytkowników serwisu z użyciem technologii rozpoznawania twarzy. Program był "dostępny jedynie dla pracowników i mógł rozpoznawać jedynie zatrudnione przez Facebooka osoby oraz ich znajomych, którzy mieli włączoną na swoich kontach funkcję rozpoznawania twarzy" - napisali przedstawiciele koncernu Marka Zuckerberga.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Moderatorzy Facebooka mają dość. Usuwanie komentarzy ponad ich siły

W przesłanym Cnetowi oświadczeniu stwierdzono również, że firma "rutynowo opracowuje wewnętrzne oprogramowanie tego rodzaju", co ma być jednym ze "sposobów poznawania nowych technologii".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Facebook stworzył aplikację rozpoznającą twarze pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA