Ewa Górska, ING: Nie chcemy, by w banku było tak jak w urzędzie

– Proces rekrutacyjny nie był realizowany na tym samym poziomie w całej Polsce. Dlatego też zdecydowaliśmy się na budowę zespołu rekrutacyjnego od początku – mówi Ewa Górska, dyrektor Centrum Doradztwa Personalnego w ING Banku Śląskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ewa Górska, ING: Nie chcemy, by w banku było tak jak w urzędzie

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

12 sty 2017 7:50


ING Bank Śląski przechodzi transformację. Na czym dokładnie polega zmiana?

Ewa Górska, dyrektor Centrum Doradztwa Personalnego w ING Banku Śląskim: – Od trzech lat bank jako grupa realizuje strategię „Think forward”, chcąc być krok do przodu i budować długotrwałą relację z klientem. Z myślą o kliencie i jego satysfakcji chcemy, aby nasze działania, procesy były uproszczone, zunifikowane i oparte na najlepszych praktykach. Dotychczas każdy kraj miał wiele swobody w realizacji strategii na rynkach lokalnych. Obecnie to się zmienia. Nie oznacza to jednak centralizacji. Standaryzujemy procesy w oparciu o najlepsze praktyki w grupie. Nie powstają jednak centra eksperckie, które zatrudniają kilkanaście osób, ale tworzy się communities. Szef danej jednostki współpracuje z wszystkimi ekspertami na świecie. Czerpiemy wiedzę z całej grupy. Dla przykładu, jeśli Polska ma najlepsze praktyki w zarządzaniu jakimś produktem lub procesem, staje się ekspertem w tym obszarze. Podobnie to wygląda w HR.

Jak bardzo zmieni się dział HR?

– HR przechodzi prawdziwą transformację w wielu obszarach. Począwszy od wdrożenia jednego narzędzia IT dla całej grupy, wdrażanie jednolitego podejścia Performance Management, poprzez standaryzowanie ról takich jak HR Busines Partner, eksperci HR czy operacje HR. Dla przykładu, obecnie jesteśmy na etapie wdrożenia EVP (employee value proposition), co wiąże się również z nową strategię rekrutacyjną oraz employer brandingiem. Będzie to skutkowała m.in. w moim obszarze zmianą roli HR business partnera (HR BP), który dotychczas odpowiadał za rekrutację. W związku z tym ich kompetencje nie były w pełni wykorzystywane – rola HR BP powinna być bardziej strategiczna i biznesowa. Z kolei proces rekrutacyjny nie był realizowany na tym samym poziomie w całej Polsce. Dlatego też zdecydowaliśmy się na budowę zespołu rekrutacyjnego od początku. Znalazły się w nim osoby już zatrudnione w ING, ale również szukaliśmy specjalistów na rynku. Przykładowo w pierwszej kolejności zatrudniliśmy z rynku rekrutera specjalizującego się w branży IT. Obszar ten jest dla nas bardzo kluczowy i dynamiczny. Nie każdy potrafi dobrze się poruszać w tym obszarze, a chcemy zatrudniać najlepszych specjalistów, którzy z kolei chcą pracować w innowacyjnym banku.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Balcerek 2017-11-04 11:13:47

Tak ale nic o płacy i perspektywach rozwoju - wymagania, odpowiedzialność i ciągle szkolenia - lepiej pracować w Lidlu takie same zarobki miejsza odpowiedzialność i wymagania Praca w Banku to przeżytek zero perspektyw ciągle zwolnienia, plany nie do wykonania słowem Obóz Pracy i nic więcej Pani Ewa Górska ma rację Bank przestał być atrakcyjnym miejscem pracy - jeżeli sam pracownik mówi, że ING Bank przestał być takim miejscem to tak jest.

yxxyx 2017-01-13 15:45:47

co drugie słowo wplecione jakieś wyrazy po angielsku, wypowiedź w ogóle niezrozumiała.