Europejski Kongres Gospodarczy, start-upy, biznes, praca. Kalendarium wydarzeń w branży (16-20 maja)

• W nadchodzącym tygodniu w Katowicach odbędzie się trzydniowa (18-20 maja), największa impreza biznesowa w Europie Centralnej - Europejski Kongres Gospodarczy.
• W poniedziałek (16 maja) obchodzić będziemy Święto Straży Granicznej, a w środę (18 maja) - Dzień Mostowca.
• W czwartek (19 maja) zbierze się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. prawa pracy pod przewodnictwem, który pochyli się nad projektem ustawy o zmianie ustawy o związkach zawodowych oraz niektórych innych ustaw.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Europejski Kongres Gospodarczy, start-upy, biznes, praca. Kalendarium wydarzeń w branży (16-20 maja)

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

16 maj 2016 8:54


Tydzień zaczyna się od Święta Straży Granicznej. To właśnie w poniedziałek (16 maja) przypada 25. rocznica utworzenia Straży Granicznej. Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji będzie uczestniczył w jubileuszowych uroczystościach zorganizowanych w Nowym Sączu.

W trakcie oficjalnych obchodów funkcjonariusze otrzymają odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Tymczasem minister już skierował kilka słów do pracowników straży granicznej. Obejrzyjcie film poniżej.

W poniedziałek (16 maja) minister Elżbieta Rafalska oraz podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska spotkają się z dyrektorami wydziałów polityki społecznej urzędów wojewódzkich.

Tego samego dnia odbędzie się również posiedzenie zespołu trójstronnego ds. ochrony zdrowia, w którym udział również weźmie wiceminister Elżbieta Bojanowska.

Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w MRPiPS. (fot. MRPiPS). Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w MRPiPS. (fot. MRPiPS).

We wtorek natomiast (17 maja) odbędzie się spotkanie w Towarzystwie Przyjaciół Niepełnosprawnych, podczas którego poruszony zostanie m.in. temat aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, a także omówione zostaną dobre praktyki współpracy między jednostkami państwowymi, samorządem i organizacjami społecznymi. Udział w spotkaniu weźmie Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w MRPiPS.

A co wydarzy się w tym tygodniu w Sejmie i w Senacie? Czytajcie tutaj.

Również we wtorek (17 maja) odbędzie się w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach Śląska Debata o Edukacji, pt. „W jaki sposób organizować kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi?”.

Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. (men.gov.pl) Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. (men.gov.pl)
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.