×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

ESG to inwestycja w przyszłość, a nie koszt

ESG to szerokie pojęcie. Dotyka wszystkich aspektów biznesu. Rynek będzie się go uczył przez wiele lat. - Carbon to nasze nowe kalorie, będziemy je liczyć w każdą stronę - mówi Emilia Dębowska, Sustainability Director Panattoni Europe.

ESG to inwestycja w przyszłość, a nie koszt
Sesja Property Forum „ESG na rynku nieruchomości w Polsce” (Fot. PTWP)
REKLAMA
  • Emilia Dębowska, Sustainability Director Panattoni Europe: Carbon to nasze nowe kalorie, będziemy je liczyć w każdą stronę.
  • Elżbieta Rotblum, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Wszyscy się boją raportowania ESG.
  • Zuzanna Paciorkiewicz, Co-Head of Asset Services CEE, Cushman & Wakefield: Zagadnień ESG wszyscy musimy się nauczyć.
  • Anna Scipio del Campo, Head of ESG projects, CREAM Property Advisors: ESG to nie koszt, a inwestycja w przyszłość.
  • Tomasz Zabost, członek zarządu MLP Group: Zielone umowy najmu to na razie trudny temat, ponieważ nie wiemy, jak powinny wyglądać.

Jaka jest różnica między CSR, a ESG? Czy te pojęcia się dublują, czy uzupełniają? A może ESG, wzmocniony unijną legislaturą, zdetronizuje CSR?

Czytaj też: Jeśli nie wiesz, co to ESG, zacznij szukać innej planety do prowadzenia biznesu

- CSR dalej będzie istniał i nadal będą to decyzje zarządu i marketingu dotyczące tego, co robić, żeby świat zewnętrzny widział, że nie tylko jesteśmy brutalnymi finansistami, ale także chcemy naszym kapitałem czynić dobrze społeczeństwu lub środowisku – tłumaczy Elżbieta Rotblum, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszyscy się boją raportowania ESG - tłumaczy Elżbieta Rotblum, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (fot. PTWP)
Wszyscy się boją raportowania ESG - tłumaczy Elżbieta Rotblum, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (fot. PTWP)

Tymczasem ESG, to ocena ryzyk i możliwości uzyskiwania korzyści finansowych poprzez zmniejszanie wpływu zewnętrznego świata na biznes, ale też pomaganie, by ten zewnętrzny świat nie zmieniał się aż tak strasznie i go nie zniszczył.

Wszyscy się boją raportowania ESG

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ESG to inwestycja w przyszłość, a nie koszt
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA