×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Emerytura za wychowanie dzieci, bo to też "praca na rzecz społeczeństwa"

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 15 maj 2022 18:43

Bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie, na to zwracamy podstawową naszą uwagę; bez silnej rodziny, państwo nie przetrwa - zapewnił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki w Pogrzybowie (pow. ostrowski, woj. wielkopolskie).

Emerytura za wychowanie dzieci, bo to też "praca na rzecz społeczeństwa"
Morawiecki przekonywał, że "rodzina jest w sercu" polityki rządu. (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)
REKLAMA
 • W obchodzonym 15 maja Międzynarodowym Dniu Rodzin uczestniczył Mateusz Morawiecki szef rządu oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
 • Wzięli oni udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w miejscowości Pogrzybów w powiecie ostrowskim.
 • W czasie swojego wystąpienia premier zapewnił, że w czasie, "kiedy nad Polską, nad Europą zebrały się różne burzowe chmury, to musimy wiedzieć, że fundamentem naszej polityki, ale także fundamentem silnego państwa, są i będą rodziny, rodziny polskie".

Morawiecki przekonywał, że "rodzina jest w sercu" polityki rządu. "Wiemy doskonale, że bez silnej rodziny, państwo nie przetrwa, bez ogniska domowego, tego ogniska, o które dba mama, tata, w którym są dzieci, Polska nie przetrwa" - mówił. Dodał, że "ten trudny czas, w którym funkcjonujemy, uświadamia nam to z całą mocą".

"Bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie, na to zwracamy podstawową naszą uwagę i stąd wszystkie nasze programy" - mówił wymieniając m.in. dopłaty do opieki żłobkowej.

Zapewniał przy tym, że kobiety, które urodzą czworo lub więcej dzieci mają mieć zapewnioną emeryturę. "Bo to jest także praca na rzecz całego polskiego społeczeństwa, to wszystko, co robią przede wszystkim kobiety, bo tak wygląda rzeczywistość" - powiedział Morawiecki.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Emerytura za wychowanie dzieci, bo to też "praca na rzecz społeczeństwa"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • stop patologi 2022-05-16 12:06:24

  Brawo PIS tylko tak dalej jeszcze tylko nakaz pracy do śmierci, dla sponsorów tej patologi. Już tak te 73 000 matek pobiera wyższą emeryturę od niektórych grup zwodowych.

 • . 2022-05-16 10:06:47

  "Zapewniał przy tym, że kobiety, które urodzą czworo lub więcej dzieci mają mieć zapewnioną emeryturę." Szkoda, że obywatel, który ma przepracowane ponad 40, oskładkowanych w ZUS lat, tej emerytury mieć nie musi.

 • Ja robot 2022-05-15 19:51:24

  A jak ma troje dwójkę dzieci. To już nie jest praca dla społeczeństwa Żałosny ten Pinokio a jak gadał to kinol mu rósł i rosl

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA