×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Elżbieta Rafalska: Dobra sytuacja na rynku pracy nie jest czymś danym na stałe

  • Autor: PAP/JS
  • 13 lip 2017 18:44

Obecna, dobra sytuacja na rynku pracy nie jest czymś danym na stałe; nie wszystko, co się dzieje w sferze gospodarki jest zależne od czynników krajowych - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Elżbieta Rafalska: Dobra sytuacja na rynku pracy nie jest czymś danym na stałe
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Podczas spotkania ogłoszono manifest przyszłości pracy, pod którym podpisali się minister Rafalska, przewodnicząca RDS oraz minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.

• W manifeście apeluje się o dostosowanie prawa i stosunków pracy do wymogów gospodarki XXI wieku. "Szczególnie przez wprowadzenie form zatrudnienia, uwzględniającego postęp, korzystnych dla pracodawców" - napisano.

Minister wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez Konfederację Lewiatan.

Rafalska zadeklarowała, że ministerstwo jest otwarte na współpracę z partnerami społecznymi. Podziękowała za współpracę stronie społecznej w Radzie Dialogu Społecznego. Jak podkreśliła, dobrym przykładem współdziałania stron są rozmowy nad ustaleniem minimalnej stawki godzinowej.

"Obecna sytuacja, bardzo dobra, na rynku pracy, nie jest czymś danym na stałe. Nie wszystko, co się dzieje w sferze gospodarki jest zależne od czynników krajowych" - mówiła minister. Dodała, że jej resort dostrzega wyzwania, jakie stoją przed zmieniającym się rynkiem pracy.

"Zwiększa się rola zawodów kreatywnych, wymagających nieszablonowego działania, kosztem zawodów, które są oparte o powtarzalne, schematyczne czynności. Zadaniem rządu jest, aby nowe technologie były kluczem do pogodzenia, a nie barierą" - powiedziała Rafalska.

Według niej kluczem do pozytywnych zmian na rynku pracy jest m.in. zwiększenie finansowania edukacji, szkolnictwa branżowego, wprowadzenie większych ulg dla osób o niskich dochodach, zwiększenie kwoty wolnej od podatku.

Jak podkreśliła, podniesienie minimalnego wynagrodzenia i wprowadzenie programu 500 plus nie zahamowało wzrostu gospodarczego, a wręcz odwrotnie. "Mamy wzrost PKB, spadek bezrobocia, wzrost zatrudnienia, zwiększenia wpływów do budżetu państwa, a przedsiębiorcy wykazują większą skłonność do inwestowania" - wyliczała Rafalska.

Podczas spotkania ogłoszono manifest przyszłości pracy, pod którym podpisali się minister Rafalska, przewodnicząca RDS oraz minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.

W manifeście apeluje się o dostosowanie prawa i stosunków pracy do wymogów gospodarki XXI wieku. "Szczególnie przez wprowadzenie form zatrudnienia, uwzględniającego postęp, korzystnych dla pracodawców" - napisano.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Elżbieta Rafalska: Dobra sytuacja na rynku pracy nie jest czymś danym na stałe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA