PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Elastyczne formy pracy to konieczność. Nowoczesne technologię mogą ułatwić współpracę

Współczesne przedsiębiorstwa coraz częściej odchodzą od systemu pracy od 9 do 17 i umożliwiają pracownikom optymalne dostosowanie godzin pracy zarówno do ich własnych potrzeb, jak i potrzeb klientów. Takie elastyczne formy pracy stają się coraz popularniejsze, ponieważ przynoszą wiele korzyści zarówno z perspektywy pracownika, jak i zatrudniającej go firmy.

Elastyczne formy pracy to konieczność. Nowoczesne technologię mogą ułatwić współpracę
Adobe Stock
REKLAMA
  • Młodsze pokolenia korzystają z technologii i Internetu, dzięki czemu są przyzwyczajone do pracy zdalnej.
  • Elastyczne formy pracy mogą zostać nagrodzone większą lojalnością i wyższym wskaźnikiem zatrzymania personelu.
  • Firmy są w idealnej sytuacji, aby rozszerzyć możliwości współczesnych przedsiębiorstw za pomocą pełnej gamy technologii komunikacji zintegrowanej.

Osoba, która pracuje w elastyczny sposób, ma pełną swobodę organizacji swojego dnia, co pozwala jej odpowiednio połączyć pracę z życiem osobistym. To wartość, którą współcześni pracownicy cenią szczególnie wysoko, nierzadko nawet bardziej niż wynagrodzenie. Choć większość pracowników docenia możliwość elastycznego planowania pracy i związane z tym korzyści, trend ten pojawił się dopiero, gdy na rynek pracy wkroczyło tzw. pokolenie Y. Od tego czasu kolejne generacje przyczyniają się do rozwoju tej tendencji.

Oczekiwania, style pracy i ambicje młodszych pracowników są wyraźnie inne niż w przypadku wcześniejszych pokoleń. Młodsze generacje śmiało korzystają z technologii i Internetu, dzięki czemu są przyzwyczajone do pracy zdalnej — przy użyciu laptopów, telefonów czy tabletów — i elastycznych harmonogramów. Te nowe modele pracy wymagają odpowiedniego wsparcia ze strony technologii, które zapewniają elastyczność reguł i umożliwiają korzystanie z urządzeń prywatnych do celów służbowych (BYOD). To dla partnerów handlowych olbrzymia szansa. W praktyce okazuje się jednak, że pracownicy, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową, lubią przychodzić do pracy, gdzie mają okazję uczyć się od kolegów i budować z nimi relacje.

Komunikacja zintegrowana

Zalety elastycznych form pracy uwidaczniają się najlepiej na przykład wtedy, gdy przedsiębiorstwa mogą zapewnić swoim pracownikom elastyczność pozwalającą rodzicom wrócić do pracy po urlopie rodzicielskim. Bardzo ceniona jest już choćby możliwość pracy zdalnej, gdy trzeba naprawić pralkę lub gdy zawiedzie transport publiczny. Takie opcje oferowane przez pracodawcę mogą zostać nagrodzone większą lojalnością i wyższym wskaźnikiem zatrzymania personelu. Pracodawcy czerpią więc korzyści ze zwiększenia potencjalnej puli wykwalifikowanych pracowników, a najlepszych z nich udaje im się zwykle zatrzymać na dłużej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Elastyczne formy pracy to konieczność. Nowoczesne technologię mogą ułatwić współpracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA