• Rozpoczynający się w najbliższą środę Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) jest VIII edycją największego wydarzenia gospodarczego w Europie Centralnej.
• Po kongresie nie zabraknie kluczowych wniosków dla rynku pracy – zarówno polskiego, jak i europejskiego. Będzie też debata o zarządzaniu.

Podczas trzech dni kongresu (18-20 maja) uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in., co motywuje młodych przedsiębiorców i jakie są strategie świata i Europy do 2030 roku.
Na panelu Młodzi przedsiębiorcy prezesi międzynarodowych korporacji wyjaśnią rolę młodego pokolenia w biznesie i na rynku pracy.
Wykorzystanie energii Młodych liderów i reformatorów przedyskutują m.in. sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker, minister sportu i turystyki Witold Bańka i prezes Young Entrepreneurs' Organization of the European Union Patrik Kovács.
Ekspansja zagraniczna polskich firm na rynki Afryki, Indii i Iranu wymusi pytania na temat budowania międzykulturowych zespołów pracowniczych.
Dyrektorzy polskich oddziałów firm doradczych przedstawią poszukiwany profil pracownika i jakość miejsc pracy w Sektorze usług dla biznesu w Polsce.
Eksperci ds. zarządzania i ochrony zdrowia odpowiedzą na pytanie Czy realny jest zdrowy powrót do pracy.
Pomysły na temat Współpracy z japońskim biznesem przedstawi m.in. Kazuhiro Abe, wiceprezes Związku Pracodawców Shokokai.
Władysław Kosiniak-Kamysz, Stanisław Szwed, ekonomista z Banku Światowego Christian Bodewig wyjaśnią, jak radzić sobie z zagrożeniami Demografii i rynku pracy w Europie.
Dyrektorzy personalni, politycy i doradcy przedstawią główne trendy na europejskim i polskim rynku pracy. Rynek pracy w potrzebie będzie tematem analizy ery pracownika, specjalizacji i kształcenia kadr dla nowej gospodarki.
Po godzinach warto zwrócić uwagę też na Przemysł czasu wolnego, który z jednej strony pozwala zachować pracownikom work-life balance, a z drugiej tworzy nowe stanowiska.
Eksperci związani z rynkiem zdrowia oszacują koszty absencji pracowników w Polsce, abonamentów pracowniczych i innych zagadnień współczesnego modelu medycyny pracy.
Rektorzy wyższych uczelni i przedstawiciele władz porównają szkolnictwo w Polsce i Europie do wyzwań rynku pracy. Potrzeba fachowców, dualny system kształcenia i doradztwo zawodowe mają być pomostem pomiędzy Edukacją a zatrudnieniem.

Słowa kluczowe
- Witold Bańka
- Patrik Kovács
- Kazuhiro Abe
- Władysław Kosiniak-Kamysz
- Stanisław Szwed
- Christian Bodewig
- Bank Światowy
- Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej
KOMENTARZE (0)