EEC 2016: Największa impreza biznesowa środkowej Europy pod patronatem PulsHR.pl

• Rozpoczynający się w najbliższą środę Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) jest VIII edycją największego wydarzenia gospodarczego w Europie Centralnej.
• Po kongresie nie zabraknie kluczowych wniosków dla rynku pracy – zarówno polskiego, jak i europejskiego. Będzie też debata o zarządzaniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2016: Największa impreza biznesowa środkowej Europy pod patronatem PulsHR.pl

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

12 maj 2016 17:07


Podczas trzech dni kongresu (18-20 maja) uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in., co motywuje młodych przedsiębiorców i jakie są strategie świata i Europy do 2030 roku.

Na panelu Młodzi przedsiębiorcy prezesi międzynarodowych korporacji wyjaśnią rolę młodego pokolenia w biznesie i na rynku pracy.

Wykorzystanie energii Młodych liderów i reformatorów przedyskutują m.in. sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker, minister sportu i turystyki Witold Bańka i prezes Young Entrepreneurs' Organization of the European Union Patrik Kovács.

Ekspansja zagraniczna polskich firm na rynki Afryki, Indii i Iranu wymusi pytania na temat budowania międzykulturowych zespołów pracowniczych.

Dyrektorzy polskich oddziałów firm doradczych przedstawią poszukiwany profil pracownika i jakość miejsc pracy w Sektorze usług dla biznesu w Polsce.

Eksperci ds. zarządzania i ochrony zdrowia odpowiedzą na pytanie Czy realny jest zdrowy powrót do pracy.

Pomysły na temat Współpracy z japońskim biznesem przedstawi m.in. Kazuhiro Abe, wiceprezes Związku Pracodawców Shokokai.

Władysław Kosiniak-Kamysz, Stanisław Szwed, ekonomista z Banku Światowego Christian Bodewig wyjaśnią, jak radzić sobie z zagrożeniami Demografii i rynku pracy w Europie.

Dyrektorzy personalni, politycy i doradcy przedstawią główne trendy na europejskim i polskim rynku pracy. Rynek pracy w potrzebie będzie tematem analizy ery pracownika, specjalizacji i kształcenia kadr dla nowej gospodarki.

Po godzinach warto zwrócić uwagę też na Przemysł czasu wolnego, który z jednej strony pozwala zachować pracownikom work-life balance, a z drugiej tworzy nowe stanowiska.

Eksperci związani z rynkiem zdrowia oszacują koszty absencji pracowników w Polsce, abonamentów pracowniczych i innych zagadnień współczesnego modelu medycyny pracy.

Rektorzy wyższych uczelni i przedstawiciele władz porównają szkolnictwo w Polsce i Europie do wyzwań rynku pracy. Potrzeba fachowców, dualny system kształcenia i doradztwo zawodowe mają być pomostem pomiędzy Edukacją a zatrudnieniem.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.