EEC 2016: European Start-Up Days ruszyły

Rozpoczął się start-upowy odlot w katowickim Spodku. – Miasto Katowice wkracza na mapę start-upową z dużym przytupem i bardzo się z tego cieszymy – powiedział podczas inauguracji European Start-Up Days Dariusz Żuk, prezes Business Link Poland.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2016: European Start-Up Days ruszyły

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

19 maj 2016 10:39


– Korporacje szukają innowacji, a start-upy możliwości zrobienia skali. I musimy szukać platformy współpracy między jednymi i drugimi. I taka była właśnie idea zorganizowania European Start-Up Days – wyjaśnił Dariusz Żuk.

Jak podkreślił Marcin Krupa, prezydent Katowic, wreszcie dzięki temu wydarzeniu dojdzie do fuzji kontaktów nowych, kreatywnych biznesów z doświadczonym biznesem i dużym kapitałem.

– Mam nadzieję, że to wydarzenie zaowocuje nawiązaniem współpracy i pozwoli na rozwój waszych biznesów – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic, zwracając się do młodych start-upowców.

Jak podkreślił Dariusz Żuk, miasto Katowice wkracza na mapę start-upową z dużym przytupem.

– Bardzo się cieszę, że w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego pojawiło się wydarzenie start-upowe. Myślę, że najlepsza droga do innowacji to właśnie start-upy. Życzę wam wszystkim, żeby te dwa dni były udane biznesowo – powiedział Wojciech Kuśpik, prezes Grupu PTWP i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

– To Start-upy dzisiaj kreują innowacje. Nie uczelnie, nie duża centra R&B. Tylko wy – start-upowcy – podkreślił Żuk.

European Start-up Days to dwudniowa konferencja, która odbywa się 19-20 maja w Spodku, w ramach trwającego trzy dni (od 18 do 20 maja) VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

W debatach, wystąpieniach i prezentacjach European Start-up Days udział wezmą wizjonerzy, prekursorzy innowacyjnych rozwiązań i odnoszący sukcesy przedsiębiorcy i menedżerowie z różnych branż, m.in.: Brunon Bartkiewicz – prezes ING Bank Śląski, Ronald Binkofski – dyrektor generalny Microsoft w Polsce, Marek Dziubiński – prezes CTO, Medicalgorithmics, Tomasz Gondek – wiceprezes, Bridge One, Business Development Director Saule Technologies, Pierre-Dimitri Gore-Coty – dyrektor operacyjny firmy Uber w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie, Wojciech Wolny – prezes Euvic, Patrycja Klarecka – prezes PARP i wielu innych.

W pierwszym dniu wydarzenia (19 maja), wieczorem, odbędzie się również uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone statuetki dla najlepszych twórców start-upów. Gala będzie rozstrzygnięciem konkursu Start-Up Challenge, do którego zgłosiło się ponad 200 twórców start-upów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

artmetic ekonsulting 2016-06-10 00:52:50

Finansowanie dla start-upów, dotacje UE; artmetic.pl