EEC 2015: Dobry pracownik to szczęśliwy pracownik

- Wchodzimy w kolejną fazę nowoczesności w obszarze zarządzania ludźmi. Pracownik dobry, taki z którego pracodawca jest zadowolony, to przede wszystkim pracownik szczęśliwy - twierdzi Dominika Bettman, prezes ds. finansowych w firmie Siemens.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2015: Dobry pracownik to szczęśliwy pracownik

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

21 kwi 2015 13:08


W świecie rozwijających się technologii czynnik ludzki czasami schodzi na drugi plan. A to błąd. Trzeba pamiętać o tym, że ludzie są zarówno przedmiotem, jak i podmiotem nowych technologii.

Zdaniem Domniki Bettman, prezes ds. finansowych w firmie Siemens, wchodzimy w kolejną fazę nowoczesności w obszarze zarządzania ludźmi.

- Teraz pracowników motywuje się poprzez autonomię i stwarzanie możliwości rozwoju. O każdym pracowniku trzeba jednak myśleć indywidualnie - mówi Bettman.

W Siemensie działania w obszarze zarządzania ludźmi koncentrują się na trzech grupach pracowników. - Na talentach, czyli osobach młodych, ambitnych, które ukończyły studia. To w nich musimy inwestować dając im możliwości rozwoju po to, aby nie uciekali nam z firmy po dwóch, trzech latach - twierdzi Bettman.

Inną ofertę pracodawca powinien mieć skierowaną do osób dojrzałych, które w firmie pracują już kilkanaście lat.

- Tutaj pojawia się struktura rotacji, która polega na możliwości zmiany przez pracownika działu, w którym pracuje, jak i nawet kraju, po to, żeby mógł się rozwijać, stawać przed nowymi wyzwaniami - wyjaśnia dyrektor ds. finansowych w Siemensie.

- I są jeszcze pracownicy z bardzo długim stażem. Dla nich trzeba przygotować inną ofertę, taką, która pozwoli im dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszym pokoleniem - podsumowuje Bettman.

Artykuł powstał podczas panelu dyskusyjnego "Zarządzanie. Biznes 4.0", który odbył się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.