×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

E-commerce w górę. Specjaliści poszukiwani, rosną płace i wymagania

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • Opublikowano: 2 lut 2021 20:00

Przed pandemią wartość rynku e-commerce szacowano na 70 mld zł, dziś na 100 mld zł. Dynamiczny wzrost przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na pracowników. Specjaliści od e-commerce mogą przebierać w ofertach i oczekiwać coraz wyższych wynagrodzeń.

E-commerce w górę. Specjaliści poszukiwani, rosną płace i wymagania
W zależności od stanowiska wzrost płac w e-commerce wynosi od 10 do 15 proc. (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA
  • Wybuch pandemii koronawirusa spowodował, że firmy straciły możliwość sprzedaży tradycyjnymi kanałami.
  • W efekcie dziś pracodawcy masowo poszukują specjalistów od e-commerce.
  • Kandydaci znajdą zatrudnienie niemal w każdej branży i mogą liczyć na zarobki od 5 tys. zł do nawet 30 tys. złotych brutto miesięcznie.

Zamknięte sklepy i galerie handlowe wymusiły rozwiązania, na które większość firm nie była przygotowana. Z raportu „E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska” wynika, że już 20 mln Polaków robi zakupy online.

Choć COVID-19 rzucił rynkowi e–commerce szereg wyzwań związanych m.in. z logistyką, dostawami i dostępnością produktów, to zaufanie do e-zakupów w Polsce rośnie. Pomimo zniesienia obostrzeń, spora część klientów ograniczyła wizyty w sklepach stacjonarnych, a preferencje zakupowe zmieniły się - zapewne trwale. Coraz częściej dotyczy to nie tylko ubrań czy elektroniki, ale też żywności oraz leków. 

Jeszcze 5 lat temu wartość polskiego rynku e-commerce wynosiła 27 mld zł. Przed pandemią szacowano go na 70 mld zł, dziś na 100 mld zł. W efekcie pozycja specjalistów od digital i e-commerce jeszcze bardziej się umocniła. Jak podał Główny Urząd Statystyczny, w październiku 2020 w porównaniu z poprzednim miesiącem odnotowano wzrost wartości sprzedaży detalicznej przez internet o 9,1 proc.

- W ostatnich latach rola e-commerce systematycznie rosła, a wybuch pandemii sprawił, że trend ten jeszcze bardziej się rozwinął. W efekcie osoby posiadające doświadczenie w sprzedaży internetowej są dziś na wagę złota i mogą przebierać w ofertach pracy. W tej chwili na portalach rekrutacyjnych i ogłoszeniami można znaleźć ponad 1400 rekrutacji na stanowiska e-commerce - komentuje Elżbieta Sobiech, ekspert ds. rekrutacji digital i e-commerce w firmie rekrutacyjnej i outsourcingowej Devire.

Zarobki w e-commerce

Eksperci z Devire wskazują, że coraz większe zapotrzebowanie na profesjonalistów z obszaru e-commerce i digital marketingu utrzyma się w najbliższych latach. Mogą oni liczyć na dalszy wzrost zarobków. Firmy stawiają przede wszystkim na personalizację i zaawansowaną pracę z danymi, pozwalającą na precyzyjne dotarcie do użytkownika. Rosną inwestycje w technologie marketingowe i automatyzację, z naciskiem na jak najlepszy customer experience (doświadczenie klienta).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: E-commerce w górę. Specjaliści poszukiwani, rosną płace i wymagania
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA