×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dzięki czujności uchroniła seniorkę przed oszustwem

  • Autor: PAP/km
  • 17 lis 2022 17:20

Dzięki czujności pracownicy poczty w Gorzowie Wlkp. udało się uchronić oszczędności seniorki, która zdenerwowana odwiedziła jeden z tamtejszych urzędów pocztowych, by wypłacić znaczną kwotę pieniędzy – poinformował w czwartek rzecznik Poczty Polskiej Daniel Witowski.

Dzięki czujności uchroniła seniorkę przed oszustwem
Poczta Polska od lat ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod przedstawicieli zawodów zaufania publicznego (fot. mat. pras.)
REKLAMA

- Jako Poczta Polska działamy dwutorowo - z jednej strony informujemy klientów o zagrożeniach, a z drugiej - uczulamy naszych pracowników, by zwracali uwagę na niestandardowe zachowania gości placówek - zaznaczył rzecznik.

W tym przypadku 7 listopada br., do okienka Urzędu Pocztowego Gorzów Wlkp. 16 zgłosiła się seniorka, która chciała dokonać wypłaty znacznej kwoty z konta w Banku Pocztowym. Była ona bardzo zdenerwowana i roztrzęsiona, co wzbudziło w pracownicy placówki podejrzenie, że starsza kobieta mogła paść ofiarą oszustwa.

W celu potwierdzenia swoich podejrzeń pracownica poczty zapytała starszą kobietę, dlaczego wypłaca gotówkę. Klientka nic nie odpowiedziała, podobnie jak na kolejne pytania weryfikacyjne dotyczące powodów wypłaty, mogących wskazywać na oszustwo. Seniorka stwierdziła jedynie, że jej telefon jest podsłuchiwany, a ona sama jakoby uczestniczy w tajnej akcji policji.

Po tych słowach pracownica poczty uspokoiła starsza kobietę i wezwała funkcjonariuszy. Jej pieniądze szybko powróciły na jej konto. Policja spisała zeznanie i odwiozła roztrzęsioną kobietę na komisariat, a następnie do domu.

Rzecznik zaznaczył, że Poczta Polska od lat ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod przedstawicieli zawodów zaufania publicznego czy rzekomych znajomych i próbują wyłudzić pieniądze oraz zapewnił, że pracownicy poczty są przygotowani na to, aby pomagać klientom w takich sytuacjach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dzięki czujności uchroniła seniorkę przed oszustwem
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA