Dział badań i rozwoju w Unizeto - tak wygląda współpraca nauki i biznesu

W szczecińskim Unizeto (Asseco Data Systems) jest miejsce, w którym bada się, odkrywa, wynajduje i projektuje nowe technologie. Gdzie burze mózgów kończą się powstaniem koncepcji innowacyjnych produktów i usług.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dział badań i rozwoju w Unizeto - tak wygląda współpraca nauki i biznesu

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

27 paź 2015 19:46


Mowa o dziale badań i rozwoju (z ang. Research and Development, skr. R&D). To jego zespół tworzy koncepcje nowoczesnych produktów i usług dla wielu branż, z których potem korzysta firma.

- Działamy w sektorze, w którym o bycie przedsiębiorstwa decyduje innowacyjność i stały rozwój– mówi Marcin Szulga, szef działu badań i rozwoju w Unizeto – Dlatego zespół R&D tworzą wysoce wykwalifikowani pracownicy, gotowi do pracy przy technologicznie zaawansowanych projektach.

Specjaliści i studenci

Żeby należeć do działu, który wytycza kierunki rozwoju firmy, należy posiadać wiedzę i doświadczenie z zakresu IT oraz ekonomii. Zespół tworzą specjaliści z różnych dziedzin: architekci, analitycy, programiści, testerzy, projektanci, specjaliści marketingu i komercjalizacji oraz ekonomiści.

Jest to mieszanka osób w różnym wieku – od 21 do 50 lat. Zespół składa się zarówno z najzdolniejszych studentów, jak i doświadczonych ekspertów, świadczących usługi dla ministerstw RP.

Biznes i nauka

Zespół współpracuje z naukowcami – katedrą inżynierii oprogramowania przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz tamtejszym kołem naukowym. Wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie stworzyli urządzenie do ochrony informacji niejawnej.

- Jest to zaawansowane technologicznie rozwiązanie do ochrony danych w telefonach komórkowych, wykorzystujące niestandardowe, bardzo bezpieczne algorytmy kryptograficzne – tłumaczy Marcin Szulga.

Jak ważna jest współpraca biznesu z nauką pokazuje przykład Asseco Poland, które w lutym przejęło Unizeto. W 2014 roku wkład przedsiębiorstwa w rozwój własnego działu R&D wyniósł 178 mln zł. Działania spółki w obszarze badań i rozwoju zostały wyróżnione przez Komisję Europejską.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.