×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dyżurny HR-owiec. Szybkie rozwiązanie firmowych problemów

  • Autor: KDS
  • 22 wrz 2017 17:53

Dla małych i średnich firm utrzymanie rozbudowanego działu HR może być nie lada wyzwaniem. W sytuacjach kiedy trzeba szybko pokonać trudności, rozwiązaniem może okazać się usługa mobilnego HR managera.

Dyżurny HR-owiec. Szybkie rozwiązanie firmowych problemów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

MŚP to zazwyczaj przedsiębiorstwa rodzinne, w których pracuje kilka czy kilkadziesiąt osób. Tradycja ma w nich ogromne znaczenie. Jednak w dobie rynku pracy zmieniającego się w błyskawicznym tempie, może dojść do sytuacji, gdy utarte zasady przestają się sprawdzać i pojawiają się problemy. W takich momentach niezastąpiona może okazać się pomoc doświadczonego HR-owca.

- Doświadczenie i ogromna wiedza eksperta HR dostarcza wielu perspektyw biznesowych, ale są one związane z dodatkowymi kosztami zatrudnienia nowego pracownika (podatki, ubezpieczenia, szkolenia czy benefity) – zauważa Ewelina Dworaczek, HR Product Manager z Impel Business Solutions.

To HR-owiec wie, jak zmotywować zespół do pracy, jak poprowadzić rozmowę, by kandydat chciał związać się z firmą. To w końcu on potrafi odnaleźć się w gąszczu przepisów i regulaminów. Pytanie, skąd go szybko wziąć, kiedy firmę dopadną problemy? 

Czytaj więcej: Doradca HR na telefon? Już jest w większych miastach Polski

W takich momentach z pomocą dla sektora MŚP przychodzi mobilny HR manager. To osoba z zewnętrznej firmy specjalizująca się w zarządzaniu zasobami ludzkimi. – Taki ekspert obecny jest w firmie raz, dwa razy w tygodniu, a przez resztę czasu jest dostępny zdalnie (telefonicznie, mailowo), prowadząc aktualne sprawy HR i rozwiązując pojawiające się problemy. Jest to profesjonalista z ogromną wiedzą, doświadczeniem i znajomością branży. Nawiązanie współpracy z Mobilnym HR Managerem to doskonały sposób na pozyskanie kompetencji, których nie ma w organizacji. Daje świeże spojrzenie na dotychczasowe działania oraz bodziec do wprowadzenia zmian - podkreśla Dworaczek.

Korzyści, jakie niesie postawienie na dyżurnego HR-owca można porównać do tych płynących z outsourcingu. Po pierwsze oszczędności. Nie wymaga stałego zatrudnienia, a wnosi wysoki poziom wiedzy i spore doświadczenie. Daje też przedsiębiorcy pełną możliwość skupienia się na swoich zadaniach. - Osoba, która na co dzień zajmuje się HR-em, zna najnowsze trendy, ma doświadczenie zdobyte w wielu firmach i bogatą wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną - przekonują w IBS. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Dyżurny HR-owiec. Szybkie rozwiązanie firmowych problemów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Anonim 2017-09-25 13:04:25

    @Zeghar Tak jak rekruterzy są teraz bardziej sprzedawcami (wszystko głównie dzięki agencjom zatrudnienia, dla których pozyskanie Klienta jest ważniejsze niż przeprowadzenie skutecznej rekrutacji), tak portale skupiające się na kwestiach rekrutacyjno-kadrowo-płacowych to ponad 90% artykułów sponsorowanych. Szkoda, bo rzadko można odnaleźć coś wartościowego wśród takich artykułów.

  • Zeghar 2017-09-23 08:18:46

    Chyba jeszcze się nie rozbudziłem, bo nigdzie nie widzę etykietki "artykuł sponsorowany".

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA