Eksperckie, szerokie, opiniotwórcze grono - to od lat ambicja, wyróżnik i filar Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Każdego roku organizatorzy największej imprezy biznesowej Europy Centralnej dbają o dobór i współpracę z najlepszymi z najlepszych profesjonalistów i praktyków. W 150 sesjach tematycznych XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, w dniach 13-15 maja 2019 r., swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się kilkuset prelegentów. Wśród nich pojawią się dyrektorzy HR i eksperci rynku pracy.
W debatach weźmie udział m.in.: Magdalena Wróbel, Wioletta Kandziak, Monika Roznerska, Paweł Kułaga, Dagmara Sobolewska, Cezary Mączka (Fot. PTWP/ mat. pras.)
Będą to m.in.
Wioletta Kandziak, dyrektor wykonawczy ds. kadr, PKN Orlen
Od lutego 2018 r. Wioletta Kandziak jest dyrektorem wykonawczym ds. kadr w PKN Orlen. Od ponad 5 lat związana z branżą HR. Jest odpowiedzialna za strategię HR w grupie kapitałowej ORLEN oraz dialog społeczny ze związkami zawodowymi. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w jednej z największych krajowych firm energetycznych tj. w grupie Energa oraz w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, największej agencji płatniczej w Europie. Ukończyła kurs mediacji wewnątrzorganizacyjnych oraz liczne szkolenia specjalistyczne z zakresu prawa pracy i zarządzania zasobami ludzkimi. Radca prawny, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Executive MBA certyfikowanym przez IAE Aix-Marseille Graduate School of Management.
Wioletta Kandziak weźmie udział w dyskusji "Edukacja dla rynku pracy" we wtorek (14 maja).
Monika Roznerska, dyrektor personalna w ArcelorMittal Poland
Monika Roznerska od 2008 roku związana z ArcelorMittal Poland. Początkowo odpowiedzialna za organizację obsługi prawnej i wdrożenie programu Compliance w spółkach należących do grupy kapitałowej ArcelorMittal w Polsce. Od 2012 roku pełni funkcję Dyrektora Personalnego w ArcelorMittal Poland. Odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie działu Human Resources ArcelorMittal Poland. Poprzednio zatrudniona w spółce Delphi (Automotive Systems) Poland. Karierę zawodową rozpoczynała w warszawskim biurze kancelarii CliffordChance.
Monika Roznerska weźmie udział w dyskusji "Edukacja dla rynku pracy" we wtorek (14 maja).
Magdalena Wróbel, dyrektor naczelna ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM Polska Miedź
Magdalena Wróbel z tematyką rozwoju potencjału ludzkiego związana zawodowo od ponad 20 lat. Pełniła funkcję członka zarządu w międzynarodowej firmie doradczo-szkoleniowej AchieveGlobal, zarządzała Departamentem Szkoleń i Jakości w PKO BP, pełniła funkcję dyrektora biura zarządu i rozwoju kadr oraz pełnomocnika zarządu ds. Spraw Dialogu Społecznego w Przewozach Regionalnych. Specjalizuje się w budowania strategii HR, wdrażaniu narzędzi zarządzania wiedzą i rozwojem pracowników w organizacjach, digitalizacją procesów HR oraz zagadnieniami związanymi z dialogiem społecznym.
Magdalena Wróbel weźmie udział w dyskusji "Edukacja dla rynku pracy" we wtorek (14 maja).
Dagmara Sobolewska, dyrektor pionu HR w firmie Erbud
Dagmara Sobolewska to menedżer z 25-letnim doświadczeniem zawodowym w obszarze HR. Dyrektorem pionu HR w grupie kapitałowej Erbud jest od września 2017 roku. Jest odpowiedzialna za tworzenie, rozwój oraz realizację strategii personalnej – zarówno w kraju, jak i za granicą, we wszystkich segmentach działalności grupy. Wcześniej związana z firmami działającymi w różnych branżach – od przemysłu samochodowego (GKN Automotive), poprzez produkcję (Polifarb Cieszyn Wrocław, Fabryki Mebli Forte), aż po handel detaliczny (Neonet). W każdej z tych firm odpowiedzialna była za tworzenie i wdrażanie szeroko rozumianej strategii personalnej. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w roku 1994, pracując w firmie Ernst & Young. Absolwentka psychologii oraz prawa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Certyfikowany coach ICC.
Dagmara Sobolewska weźmie udział w dyskusji "Trendy na rynku pracy" w środę (15 maja).
Cezary Mączka, członek zarządu, dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w firmie Budimex
Cezary Mączka w 2001 r. rozpoczął karierę zawodową w koncernie GE. Na początku jako HR menedżer w GE Power Controls w Łodzi, następnie jako dyrektor personalny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2006 r. został dyrektorem personalnym audytu GE dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz globalnym dyrektorem personalnym ds. wynagrodzeń. Od grudnia 2007 r. był dyrektorem zarządzającym pionu zasobów ludzkich, a w marcu 2008 r. został wiceprezesem zarządu w banku BPH. Od stycznia 2013 r. do końca października 2015 r. był dyrektorem ds. HR w EDF Polska, gdzie kierował także pracą wydziału organizacji i jakości oraz działu prawnego. 1 grudnia 2015 r. objął stanowisko dyrektora pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie.
Cezary Mączka weźmie udział w debacie "Zarządzanie kadrami w czasie transformacji" we wtorek (14 maja).
Paweł Kułaga, prezes Foreign Personnel Service
Paweł Kułaga jest prezesem Foreign Personnel Service oraz Greygoose Outsourcing, spółek na polskim rynku zatrudnienia cudzoziemców. Pełni również funkcję przewodniczącego Komitetu ds. Migracji i Zatrudnienia Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, stypendystą Uniwersytetu w Cambridge oraz doktorantem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Paweł Kułaga weźmie udział w dyskusji "Trendy na rynku pracy" w środę (15 maja).
Michał Lisawa, counsel, Baker McKenzie
Michał Lisawa jest adwokatem oraz counselem w Praktyce Prawa Pracy warszawskiego biura Baker McKenzie. Specjalizuje się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy. Doradza klientom we wszelkich sprawach związanych z zatrudnianiem pracowników, w tym w kwestiach dotyczących rekrutacji, zwolnień, wynagradzania i premiowania pracowników, polityk pracowniczych, dyskryminacji, sporów pracowniczych oraz związków zawodowych. Posiada także rozległe doświadczenie w doradztwie w kwestiach pracowniczych przy transakcjach M&A oraz reorganizacjach przedsiębiorstw.
Michał Lisawa weźmie udział w dyskusji "Trendy na rynku pracy" w środę (15 maja).
Marek Metrycki, partner zarządzający, Deloitte
Marek Metrycki jest Partnerem Zarządzającym Deloitte w Polsce od 2008 roku. Wcześniej zarządzał praktyką podatkową firmy, świadczył usługi doradcze na rzecz wielu dużych polskich przedsiębiorstw oraz korporacji o zasięgu międzynarodowym.
Marek Metrycki jest członkiem różnych organizacji biznesowych oraz aktywnie angażuje się w działania społeczne i non profit w tym m.in. jest członkiem Rady Doradczej Leadership Academy for Poland, renomowanego programu rozwoju przywództwa, członkiem Rady Fundacji Onkologia 2025, mentorem w programie LeadersIN realizowanym przez fundację Vital Voices Polska, a także członkiem Klubu Champions of Change, wspierającego rozwój zawodowy kobiet i różnorodność w biznesie.
Marek Metrycki weźmie udział w dyskusji "Edukacja dla rynku pracy" we wtorek (14 maja).
Andrzej Kubisiak, ekspert rynku pracy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego
Andrzej Kubisiak jest związany z Polskim Instytutem Ekonomicznym od grudnia 2018 roku. Odpowiada za zarządzanie procesami komunikacyjnymi Instytutu i opracowywanie analiz dotyczących sytuacji na rynku pracy. Swoje ponad 10-letnie doświadczenie w PR zdobywał głównie w sektorze bankowym i komunikacyjnym. W latach 2015-18 roku był związany z Grupą Work Service, gdzie jako Dyrektor ds. Analiz i Komunikacji odpowiadał m.in. za opracowywanie cyklicznych raportów rynkowych mówiących o procesach migracyjnych i kluczowych trendach na rynku pracy. W 2018 roku był również członkiem składu Rady Rynku Pracy działającej przy Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Jest absolwentem Instytutu Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim.
Andrzej Kubisiak weźmie udział w sesji "Największe wyzwania dla sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce" we wtorek (14 maja).
Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

KOMENTARZE (0)