×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dyrekcja Warszawskiej Opery Kameralnej: Protesty zmierzają do destabilizacji pracy opery

  • Autor: PAP/JS
  • 13 cze 2017 22:06

Protesty takie jak ostatnia pikieta przed gmachem Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas inauguracji Festiwalu Mozartowskiego zmierzają w kierunku destabilizacji pracy Warszawskiej Opery Kameralnej - uważa dyrekcja opery.

Dyrekcja Warszawskiej Opery Kameralnej: Protesty zmierzają do destabilizacji pracy opery
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Autorzy pisma podkreślili, że sytuacja finansowa WOK nie pozwalała, przy utrzymaniu dotychczasowego poziomu zatrudnienia, na kontynuowanie działalności z zachowaniem niezmienionego jej profilu.

• Zdaniem autorów pisma zmiany, które dokonały się w placówce w ciągu ostatnich tygodni, "wbrew insynuacjom jej byłych pracowników, przynoszą pierwsze pozytywne efekty".

W poniedziałek (12 czerwca) w Warszawie artyści związani z Filharmonią Narodową zorganizowali przed gmachem placówki pikietę podczas inauguracji Festiwalu Mozartowskiego. Wcześniej ponad 170 z nich podpisało apel do dyrekcji o niewynajmowanie sali obecnemu kierownictwu Warszawskiej Opery Kameralnej (WOK).

Odnosząc się do pikiety przed siedzibą Filharmonii, we wtorkowym oświadczeniu dyrekcja WOK stwierdziła, że "traktuje tego typu protesty jako wysiłki zmierzające w kierunku destabilizacji pracy Opery oraz dezinformacji miłośników tej placówki. Argumentacja wykorzystywana przez protestujących opiera się bowiem o nieprawdziwe informacje, nieustannie kolportowane w środkach masowego przekazu".

"Dyrekcja WOK ubolewa nad tym, że rozmowy na temat aktualnej sytuacji w Operze za inicjatywą protestujących każdorazowo odbywają się na forum mediów i social media, przybierając emocjonalny, niemerytoryczny charakter" - czytamy w przesłanym oświadczeniu dyrekcji.

Autorzy pisma podkreślili, że sytuacja finansowa WOK nie pozwalała, przy utrzymaniu dotychczasowego poziomu zatrudnienia, na kontynuowanie działalności z zachowaniem niezmienionego jej profilu.

"Pracodawca szansę rozwoju WOK, budowy jej prestiżu i pozycji w świecie Opery upatruje w realizacji programu artystycznego o profilu barokowo - klasycznym w oparciu o orkiestrę grającą na instrumentach dawnych. Ukierunkowanie działalności artystycznej WOK do realizacji repertuaru barokowo - klasycznego i założenie dalszego funkcjonowania WOK w oparciu o taki repertuar pozwoli oprzeć jego wykonanie na muzykach Zespołu Instrumentów Dawnych WOK (MACV), Zespole Wokalnym i współpracujących na zasadach impresaryjnych (tj. angażowanych do konkretnych przedsięwzięć artystycznych) śpiewakach - solistach i dyrygentach" - czytamy w oświadczeniu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Dyrekcja Warszawskiej Opery Kameralnej: Protesty zmierzają do destabilizacji pracy opery

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • meloman 2017-06-17 12:00:38

    Wszędzie głośno o WOK, ale nikt nie podejmuje się prostych obliczeń i analizy tych wyników. Przecież to oczywiste, że muzyków było za dużo i trzeba coś z tym zrobić.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA