PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Dwie trzecie szefów IT na świecie uważa, że kompetencje kierowanych przez nich zespołów są niewystarczające

Z internetu aktywnie korzysta już prawie połowa światowej populacji, w Polsce - już nawet ok. 66 proc. Nie może więc dziwić fakt, że 56 centów z każdego dolara wydanego w handlu detalicznym jest powiązane z cyfrową interakcją.

Dwie trzecie szefów IT na świecie uważa, że kompetencje kierowanych przez nich zespołów są niewystarczające
Firmy, w tym nawet te największe, mają problemy ze skutecznym reagowaniem na zmiany, których oczekują klienci Fot. Shutterstock
REKLAMA

Jednak firmy, w tym nawet te największe, mają problemy ze skutecznym reagowaniem na zmiany, których oczekują klienci, a ogólnie – z przezwyciężenia bezwładności operacyjnej i rozwojem opartym na wymagającym środowisku biznesowym pozostającym „w ciągłym ruchu” – wynika z raportu firmy doradczej Deloitte „Tech Trends 2017. The kinetic enterprise”.

Technologia rozwija się w tempie, które jeszcze kilka lat temu było nie do wyobrażenia. Pojawiły się takie zjawiska i kluczowe tendencje, jak: dark data, sztuczna inteligencja, które w najbliższych latach będą kształtować rozwój technologiczny dla biznesu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ale aż dwie trzecie szefów IT na świecie uważa, że kompetencje kierowanych przez nich zespołów są niewystarczające, by sprostać wymaganiom biznesowym, a tym samym oczekiwaniom klientów.

Technologia, konsumenci oraz biznes tworzą dziś jeden ekosystem, podkreślają autorzy raportu. Jego prawidłowe działania w dużej mierze zależy od działów IT, które już dawno przestały spełniać w firmach jedynie funkcję wewnętrznych usługodawców.

Tymczasem z badania Deloitte wynika, że tylko 11 proc. prezesów firm i działów HR wie, jak stworzyć organizację przyszłości opartą m.in. na elastycznych modelach zarządzania. Takich, które umiejętnie łączą ekspertów biznesowych z ekspertami IT oraz wykorzystują wszystkie możliwości, jakie dają nowoczesne technologie.

Istnieją ogromne luki pomiędzy kompetencjami działów IT a oczekiwaniami, które stawia przed nimi biznes.

Jedynie 18 proc. szefów IT uważa, że ich zespoły są innowacyjne, a 57 proc. jest zdania, że biznes oczekuje od nich takich rozwiązań.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dwie trzecie szefów IT na świecie uważa, że kompetencje kierowanych przez nich zespołów są niewystarczające

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA