Dwie trzecie pracodawców motywuje na święta

Święta Bożego Narodzenia to dla 64 proc. firm okazja do dodatkowej motywacji pracowników - wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. Co w tym roku znajdą pod firmową choinką?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dwie trzecie pracodawców motywuje na święta

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

28 lis 2013 14:10


Jak wynika z badania zleconego przez Sodexo Benefits and Rewards Services na polskim rynku, pracodawcy inwestują w prezenty praktyczne, które są dopasowane do realnych potrzeb pracowników i do ich aktualnej sytuacji życiowej. Jest to szczególnie istotne w kontekście świątecznych wydatków.

Najnowsze badanie firmy Deloitte „Zakupy Świąteczne 2013" pokazuje, że Polacy na tegoroczne święta planują wydać około 1126 zł, czyli o 5 proc. więcej niż przed rokiem i z reguły będą to pieniądze z ich własnych oszczędności. Zostaną one przeznaczone głównie na jedzenie i prezenty - przede wszystkim książki, kosmetyki i perfumy.

Dziś łatwo być Świętym Mikołajem

Firmy, które chcą obdarować swoich pracowników, powinny wziąć pod uwagę ich indywidualne potrzeby i wybrać upominki, które sprawią im radość. Dlatego z roku na rok rośnie popularność rozwiązań umożliwiających obdarowanej osobie finalny wybór prezentu, takich jak na przykład Kupony i Karty Podarunkowe lub zestawy prezentowe Vivabox.

Warto podkreślić, że karta podarunkowa finansowana z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jako świadczenie pieniężne jest zwolniona z podatku dochodowego do kwoty 380 zł na pracownika w roku podatkowym, a opłaty związane z zakupem, zasileniem i obsługą karty podlegają zwolnieniu z podatku VAT.

Paczki świąteczne

Według badań paczki świąteczne wręcza w ciągu roku niemal 50 proc. firm. Część z nich znajdzie się pod tegoroczną choinką. Ważne, by był to elegancki zestaw prezentowy, który pozwoli obdarowanej osobie wybrać pożądany prezent z bogatej gamy dostępnych, gotowych propozycji. Takie właśnie zadanie spełniają Zestawy Prezentowe Vivabox, w których znajduje się ponad 650 różnych produktów i usług - od zabiegów SPA, przez kolacje w ekskluzywnych restauracjach, po perfumy czy galanterię skórzaną.

Tradycja wręczania podarunków z okazji Świąt Bożego Narodzenia na stałe wpisała się do kalendarza wielu firm. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrany upominek to taki, który pozwoli pracownikowi na elastyczny wybór finalnego prezentu, adekwatnie do aktualnych oczekiwań czy sytuacji życiowej zatrudnionego. Prezent uwzględniając różnorodność pracowników, a więc taki o jak najszerszej możliwości jego wykorzystania, będzie najskuteczniej motywującym upominkiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.