PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Dwie godziny dla rodziny. 15 maja będziemy pracować krócej?

  • Autor: PAP/JS
  • 15 maj 2017 15:40

Akcja "Dwie godziny dla rodziny" towarzysząca obchodom Międzynarodowego Dnia Rodzin, zachęcająca pracodawców i pracowników, aby 15 maja skrócić dzień pracy o dwie godziny, powinna być rozszerzona - uważa szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dwie godziny dla rodziny. 15 maja będziemy pracować krócej?
(fot. pixabay)
REKLAMA

Inicjatywa społeczna Fundacji Humanites - Sztuka Wychowania "Dwie godziny dla rodziny" od kilku lat towarzyszy obchodom Międzynarodowego Dnia Rodziny, a jej organizatorzy zachęcają pracodawców i pracowników, aby 15 maja skrócić dzień pracy o dwie godziny - tak, by wszyscy tego dnia mogli spędzić więcej czasu z bliskimi. Corocznie w akcję włącza się kilkaset polskich i międzynarodowych firm oraz instytucji publicznych.

"Proponujemy, aby nie od święta, ale każdego dnia, na stałe rodzice szybciej mogli skończyć pracę, wrócić do domu czy odwieźć swoje dzieci ze żłobka czy przedszkola" - podkreślił prezes PSL nawiązując do projektu ustawy autorstwa Ludowców, która jest po pierwszym czytaniu w Sejmie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Chodzi o projekt nazywany "godzina dla rodziny", przewidujący skrócenie czasu pracy do 7 godzin na dobę dla pracowników, którzy pełnią opiekę nad dzieckiem do lat 10, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia za czas nieprzepracowany. Jeżeli oboje z rodziców lub opiekunów są zatrudnieni - zgodnie z projektem - z uprawnień będzie mógł skorzystać jeden z nich.

Kosiniak-Kamysz ubolewał, że PiS - jako jedyny klub parlamentarny - zgłosiło wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. "Nie wiem czego PiS się boi, dlaczego dalej nie chce wspierać polskich rodzin. Najlepszy nawet program, nawet jeśli jest jednym programem nigdy nie zmieni podejścia do rodziny na stałe. Ciągle muszą być nowe pomysły" - powiedział w poniedziałek w Krakowie szef PSL. Wyraził nadzieję, że PiS zmieni jeszcze w tej sprawie zdanie.

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 września 1993 roku. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dwie godziny dla rodziny. 15 maja będziemy pracować krócej?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA